Sparing: Wysoka porażka świdniczan w starciu z Zagłębiem

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Kolejnym sparingowym rywalem pierwszoligowej drużyny ŚKPR Świdnica był zespół występujący w PGNiG Superlidze. Świdniczanie w pojedynku z Zagłębiem Lubin ponieśli wysoką porażkę 25:35.

Po środowym zwycięstwie nad Śląskiem Wrocław, w potyczce z Zagłębiem jedynie początkowe minuty należały do gospodarzy, którzy przystąpili do meczu w niepełnym składzie. Szybko swoje tempo gry narzucili szczypiorniści z Lubina, do przerwy prowadząc już 18:11. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Jacka Będzikowskiego kontrolowali poczynania na parkiecie i ostatecznie pokonali pierwszoligowca różnicą 10 bramek.

Kolejnym sprawdzianem formy świdniczan będzie turniej im. Jerzego Kuleczki, który w najbliższą sobotę odbędzie się w Poznaniu. W imprezie oprócz ŚKPR Świdnica wezmą udział: WKS Grunwald Poznań, KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski, GSPR Gorzów Wielkopolski.

ŚKPR Świdnica - Zagłębie Lubin 25:35 (11:18)

ŚKPR: Olichwer, Madaliński - Mrugas 7, Fabiszewski 6, S. Makowiejew 2, Rzepecki 2, Rutkowski 2, Piędziak 2, Pułka 2, P. Kijek 1, D. Kijek 1, Rogaczewski