HCM Constanţa imponuje przed Ligą Mistrzów

W piątek zainaugurowano 4. kolejkę rumuńskiej ekstraklasy piłkarzy ręcznych (Liga Naţională). W tej serii spotkań mistrz kraju, HCM Constanţa zmierzył się na wyjeździe z CS Universitatea Transilvania Kluż-Napoka.

Wojciech Święch

Jedynie początek pojedynku był dość wyrównany. W pierwszych minutach meczu na pierwszy plan wybijali się bramkarze obu zespołów. Potem z biegiem czasu goście zdobywali coraz większą przewagę na parkiecie. Przed przerwą przyjezdni brylowali szczególnie w kontratakach. W tym elemencie gry wyróżniali się George Buricea oraz Laurentiu Toma, którzy wydawali się nie do zatrzymania. Mistrz Rumunii do przerwy prowadził 20:12.

Po zmianie stron szczypiorniści CS Universitatea Transilvania Kluż-Napoka szybko odrobili dwa gole. Jednak drużyna HCM Constanţa kontrolowała sytuację na parkiecie. W drugiej części spotkania w bramce gości świetnie spisywał się Rudi Stănescu, który z 32 rzutów rywali obronił 14 z nich. W 44. minucie pojedynku przyjezdni prowadzili już 27:17. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem HCM Constanţa w stosunku 38:27. Najskuteczniejszym piłkarzem ręcznym gości w piątek był Bogdan Criciotoiu, który rzucił 6 goli.

CS Universitatea Transilvania Kluż-Napoka - HCM Constanţa 27:38 (12:20)

Najwięcej bramek dla Universitatei: Lazăr 8, Grasu 7.

Bramki dla HCM Constanţa: Criciotoiu 6, Stavrositu 5, Toma 4, Buricea 4, Csepreghi 4, Sadoveac 4, Irimescu 3, Ghionea 3, Stamate 3, Novanc 2.