Piłkarki z Wrocławia odczarowały halę na Złotniczej - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - AZS AWF Gardinia Wrocław

Zwycięstwem gości zakończyły się dolnośląskie derby w IV kolejce PGNiG Ekstraklasy piłkarek ręcznych. Po meczu walki KPR Jelenia Góra uległ AZS AWF Gardinia Wrocław 26:30 (15:15).

Grzegorz Kędziora

Bohaterkami spotkania w zwycięskiej drużynie była dwójka rozgrywających: Lidia Żakowska i Grażyna Pietras, które w sumie aż 19 razy wpisały się na listę strzelczyń. Zwłaszcza ta druga w końcówce pojedynku potrafiła zdobyć bezcenne dla swej drużyny bramki na wagę wygranej. W KPR zawiodły przede wszystkim bramkarki Martyna Kozłowska i Agnieszka Szalek. Pozostałe zawodniczki także poza Małgorzatą Buklarewicz zagrały słabo i w tej sytuacji to wrocławianki, po serii dwóch porażek w Jeleniej Górze w poprzednim sezonie tym razem mogły się cieszyć z wygranej

Spotkanie od początku układało się po myśli wrocławianek, które już w 6 minucie wygrywały 4:1. W kolejnych minutach piłkarki gości dzięki aktywnej grze w defensywie utrzymywały kilkubramkową przewagę. W 19 minucie po trafieniu Izabeli Grądowej AZS AWF wygrywał 11:8, jednak od tego momentu nastąpił lepszy okres gry KPR. Jeleniogórzanki wykorzystując serię błędów wrocławianek w ataku, po których mogły wyprowadzać kontrataki w 28 min. wyszły na dwubramkowe prowadzenie 14:12. Końcówka pierwszej połowy to znów lepsza gra gości, którzy po trafieniu Grażyny Pietras doprowadzili po 30 minutach rywalizacji do remisu po 15.

Po zmianie stron na parkiecie trwała zażarta walka, z której obronną ręka wyszły wrocławianki. W 33 min po golu Małgorzaty Buklarewicz dla KPR na tablicy wyników widniał remis po 17, jednak w kolejnym fragmencie zmagań goście wykorzystując grę w przewadze odskoczyli na dystans 2 – 3 goli. W 39 minucie trzecią dwuminutową karę otrzymała Joanna Załoga z KPR i w konsekwencji musiała opuścić parkiet. Jej koleżanki jeszcze raz rzuciły się do obrabiania strat. W 49 min. po golu swojej najlepszej zawodniczki M. Buklarewicz jeleniogórzanki dogoniły AZS AWF. W tym momencie było po 25 i był to jak się okazało ostatni remis w tym spotkaniu. W kolejnych minutach gospodyniom zabrakło zimnej krwi i w kilku dogodnych sytuacjach nie potrafiły trafić do bramki rywalek. W barwach gości świetną partię rozgrywała w końcówce G. Pietras, która wzięła na siebie ciężar zdobywania goli. Po serii jej trzech trafień z rzędu wrocławianki w 55 min. wygrywały 28:25 i nie dały już sobie wydrzeć wygranej. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gości 30:26.

KPR Jelenia Góra – AZS AWF Gardinia Wrocław 26:30 (15:15)

KPR: Kozłowska, Szalek, Buklarewicz 9, Konsur 4, Dąbrowska 4, Rykaczewska 3, Odrowska 2, Załoga 2, Fursewicz 2, Kubicka, Popielarz.
Kary: 12 min
Karne: 1/2

AZS AWF Gardinia Wrocław: Słota, Olejnik, Pietras 10, Żakowska 9, Rupp 4, Grądowa 4, Wiertelak 1, Antoszewska 1, Król 1, Wojt, Perek, Wynnyk.
Kary: 8 min