Sambor rozbił beniaminka - relacja z meczu Aussie Latocha Sambor Tczew - AZS PWSZ Jutrzenka Płock

W Tczewie spotkały się drużyny o zgoła odmiennych celach. Sambor to doświadczony zespół, który chce wrócić na parkiety Superligi, natomiast Jutrzenka jako beniaminek walczy o ligowy byt.

W tym artykule dowiesz się o:

Jedynie pierwsze minuty meczu mogły dawać nadzieję przyjezdnym na toczenie wyrównanego boju. W 5 minucie bramkę na 2:2 rzuciła Anna Janiszewska i od tego momentu na boisku panowały już tylko tczewianki. Sambor przez kolejne 13 minut zdobył 8 bramek tracąc przy tym jedną i w 18 minucie prowadził już 10:3. Najskuteczniejsze w tej części gry w drużynie gospodyń były Katarzyna Skonieczna i Justyna Domnik, a w bramce znakomicie spisywała się Alicja Rostankowska. Kolejne minuty to kontynuacja dobrej gry podopiecznych Eugeniusza Kwiatkowskiego. Zawodniczki Sambora systematycznie powiększały przewagę, która w 30 minucie osiągnęła dziesięć trafień i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 17:7.

W drugiej części meczu w składzie Sambora na pakiet wyszły zawodniczki, które pierwszą część zawodów spędziły na ławce rezerwowych. Ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności miejscowy zespół w dalszym ciągu powiększał przewagę (21:8 w 40 minucie, 27:11 w 50 minucie). Po takim spotkaniu trudno ocenić, które zawodniczki zaprezentowały się lepiej. Bardzo skuteczna na skrzydle była Daria Tuptyńska, na rozegraniu bardzo dobrze radziła sobie Natalia Winiarska, a w bramce nie do przejścia była Aneta Skonieczna, która tak jak Rostankowska obroniła m.in. dwa rzuty karne. Ekipa z Płocka walczyła dzielnie, ambicji i woli walki nie można jej odmówić, ale na tak dobrze dysponowany zespół Sambora było to zdecydowanie za mało. Mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem Aussi Latocha Sambor Tczew 33:14

Aussie Latocha Sambor Tczew - AZS PWSZ Jutrzenka Płock 33:14 (17:7)

Sambor: Rostankowska, A.Skonieczna - K.Skonieczna 7, Winiarska 5, Tuptyńska 5, Belter 3, Domnik 3, Szlija 3, Podgórska 3, Czarnecka 1, Wiśniewska 1, Stanulewicz 1, Kasuła 1.

Kary: 4 minuty.

Karne: 2/3.

Jutrzenka: Pietrzak, Rakowska - Janiszewska 5, Charzyńska 2, Krysiak 2, Rędzińska 2, Laskowska 1, Zaremba 1, Jankowska 1, Przybysz, Kwasiborska, Jasińska, Klucznik, Rakowska.

Kary: 10 minut.