Trwa fatalna seria Juranda, hit na remis (wyniki)

W hicie 5. serii spotkań PGNiG Superligi Mężczyzn SPR Chrobry Głogów zremisował z Azotami Puławy 26:26 (10:9). W drugim sobotnim spotkaniu piątą porażkę z rzędu zanotowali zawodnicy PBS Jurandu Ciechanów, którzy ulegli Miedzi Legnica 22:28 (10:15).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Bez lidera zespołu i najlepszego strzelca Michała Prątnickiego, a przede wszystkim po fatalnej serii czterech kolejnych porażek przystępowali do sobotniego meczu szczypiorniści Juranda Ciechanów. Podopieczni Pawła Nocha głośno zapowiadali, że w pojedynku z legnicką Miedzią nareszcie przełamią swą niemoc i nawiążą punktowy kontakt z rywalami w ligowej tabeli. Zawodnicy Marka Motyczyńskiego udowodnili jednak gospodarzom po raz kolejny, że życie beniaminka PGNiG Superligi bywa niezwykle okrutne. Goście potrzebowali niewiele ponad piętnaście minut, by wypracować sobie kilkubramkową przewagę, pozwalającą im na swobodną kontrolę boiskowych wydarzeń. Legniczanie na przerwę zeszli prowadząc 15:10, a tuż po wznowieniu gry powiększyli dystans dzielący obie ekipy do sześciu trafień (17:11). Utrzymanie tej przewagi do końcowej syreny okazało się już tylko formalnością i Miedź odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie.

Ogromną dawkę emocji dostarczyło spotkanie w Głogowie, gdzie rewelacja rozgrywek Chrobry zmierzył się z rosnącą w siłę ekipą Azotów Puławy. Podopieczni Marcina Kurowskiego, którzy w tym sezonie nie zaznali jeszcze smaku porażki, wybrali się w podróż na Dolny Śląsk z powracającym do składu Michałem Szybą. Jak przystało na hit kolejki, sobotnie spotkanie stało na wysokim poziomie, a kibice byli świadkami niezwykle wyrównanego i dramatycznego widowiska. Początek pojedynku to gra bramka za bramkę, z której górą wyszli tuż przed przerwą podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego (9:7 w 25. minucie). W drugiej połowie zawodnicy Chrobrego kontrolowali grę, a dobra postawa z kontrataku pozwoliła im wypracować w 40. minucie trzybramkową przewagę (17:14). Gospodarze jeszcze na pięć minut przed końcową syreną wygrywali różnicą dwóch trafień, jednak fantastyczna gra Azotów w ostatnich sekundach sprawiła, że spotkanie zakończyło się rezultatem 26:26.

PBS Jurand Ciechanów - Siódemka Miedź Legnica 22:28 (10:15)

SPR Chrobry Głogów - Azoty Puławy 26:26 (10:9)