Kryzys w Piotrcovii - relacja z meczu MKS Piotrcovia - AZS AWF Gardinia Wrocław

Piłkarki ręczne MKS Piotrcovia przegrały trzecie ligowe spotkanie z rzędu. Po słabej grze uległy przed własną publicznością AZS AWF Gardinia Wrocław 23:27 (13:11). Na poniedziałek zwołane zostało zebranie zarządu klubu, na którym ma zostać podjęta decyzja o przyszłości trenera Roberta Nowakowskiego.

Michał Ostafijczuk

Początek meczu ułożył się po myśli piotrkowianek. W 9. minucie prowadziły po bramce Katarzyny Mijas aż 6:2. Wtedy o przerwę poprosił szkoleniowiec przyjezdnych Marek Karpiński. - Nie bójcie się. One wcale nie są tak groźne, a wy sprawiacie wrażenie przestraszonych. Grajcie swoje - mówił podczas przerwy trener.

To przyniosło efekt. Wrocławianki odrobiły straty. W 19. minucie po trafieniu Marioli Wiertelak był już remis 7:7. Ale w ostatnich minutach pierwszej połowie Piotrcovia raz jeszcze zerwała się do ataku i do szatni zeszła z dwubramkowym prowadzeniem 13:11.

Jak się później okazało był to łabędzi śpiew gospodyń.
Wrocławianki w drugiej połowie zagrały znacznie lepiej i już w 42. minucie wyszły na prowadzenie. Po bramce Aliny Antoszewskiej przyjezdne prowadziły 19:18.

Piotrcovia próbowała walczyć, ale raziła nieskutecznością w ataku. Podopieczne Marka Karpińskiego korzystnego rezultatu nie oddały już do samego końca. Ważne bramki rzuciły w końcówce: Ewa Perek, Grażyna Pietras i Izabela Grądowa. Bardzo dobrze w bramce spisywała się także Magdalena Słota.

- Od kilku spotkań gramy fatalnie i naprawdę niewiele mamy na swoje usprawiedliwienie - przyznała po spotkaniu doświadczona piotrkowska rozgrywająca Agata Wypych.

- Mój zespół popełnił w tym spotkaniu aż dwadzieścia błędów. Tak nie da się wygrać meczu. Ponownie raziliśmy nieskutecznością, co skrzętnie wykorzystał zespół z Wrocławia - powiedział po spotkaniu trener Nowakowski.

Nieoficjalnie wiadomo, że nad piotrkowskim szkoleniowcem zbierają się ciemne chmury. W poniedziałek odbędzie się posiedzenie zarządu Piotrcovii, którego tematem będzie słaba postawa zespołu w ostatnich meczach.

Piotrcovia - AZS AWF Gardinia Wrocław 23:27 (13:11)