Turniej o Puchar Gdyni: Dobrze wypracowane pozycje trzeba kończyć bramkami - wypowiedzi po meczu Polska - Austria

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Po zaciętym i ciekawym spotkaniu, reprezentacja Polski pokonała Austrię 29:27. Ma pomeczowej konferencji prasowej wypowiedzieli się szkoleniowcy obu reprezentacji, Bogdan Wenta oraz Partekur Johannesson.

W tym artykule dowiesz się o:

Partekur Johannesson (trener reprezentacji Austrii): Był to mój debiut w roli trenera reprezentacji Austrii. Przed meczem chcieliśmy nawiązać walkę i jestem zadowolony z gry swojego zespołu. Staliśmy bardzo dobrze w obronie, a osobiście jestem bardzo zadowolony z podejścia, chęci i zaciętości. W końcówce popełniliśmy błędy, ale z takim przeciwnikiem jest to naturalne i cieszę się z takiej gry zespołu. Życzę powodzenia Polsce w kolejnych meczach

Bogdan Wenta (trener reprezentacji Polski): Austria postawiła nam trudne warunki. My popełniliśmy bardzo dużo błędów. Z 17 błędami technicznymi wygrana jest praktycznie niemożliwa. W drugiej połowie Austria nas trzymała i musimy to poprawić. Dobrze funkcjonowało wyjście z obrony do kontrataku, co pokazał Bielecki w pierwszej połowie Bardzo pomógł też Adam Wiśniewski. Jeżeli w niedzielę chcemy coś zrobić w meczu z Rosją, to musimy poprawić skuteczność. Dobrze wypracowane pozycje trzeba kończyć bramkami. Zagraliśmy trochę inną obroną, szukamy zmienników i będziemy na tym bazować. Mamy swoją strefę w obronie 6:0, w której czujemy się najpewniej, ale trzeba próbować czegoś innego. Gratuluję chłopakom i dziękuję przeciwnikom za twarde, ale fair spotkanie.