Zwycięstwo na 60-lecie klubu - relacja z meczu Ruch Chorzów - Start Elbląg

Spotkanie Ruchu Chorzów ze Startem Elbląg przynajmniej na papierze zapowiadało się na jedno z bardziej zaciętych w tej kolejce. Oba zespoły przed meczem miały na swoim koncie po sześć punktów, więc pojedynek miał bardzo ważny charakter.

Tomasz Boryn

Na trybunach w chorzowskiej hali pojawiło się wiele znakomitych zawodniczek sprzed lat, które zdobyły dla Ruchu dziewięć tytułów mistrza Polski, ponieważ ligowy pojedynek ze Startem był pierwszym punktem uroczystych obchodów 60-lecia klubu.

Jako pierwsze prowadzenie w meczu objęły elblążanki po rzucie Agnieszki Szliji. Szybką odpowiedź dała mocnym rzutem z dystansu Natalia Lanuszny. Kolejne, a zarazem ostatnie w tym spotkaniu prowadzenie Startowi dała Katarzyna Cekała. Potem trzy bramki z kolei rzuciły chorzowianki i wyszły na prowadzenie 5:2. Przewagi Ruchowi nie udało się utrzymać zbyt długo. Już w dziesiątej minucie był remis 8:8. Wtedy ostro do pracy wziął się duet Marlena Lesik, Kinga Polenz, który w kolejnych dziesięciu minutach wyprowadził Ruch na sześciobramkowe prowadzenie. Kolejne minuty pierwszej połowy to kontrolowanie gry prze Niebieskie. Do przerwy na tablicy wyników było 22:15.

Po przerwie pierwszą bramkę zdobył Start po rzucie Pauliny Wasak. Jednak to Ruch dyktował warunki gry i nie pozwalał na zmniejszenie swojej przewagi. W zespole Startu na wyróżnienie zasługuje obrotowa Hanna Sądej, która walcząc na kole oddawała efektowne rzuty oraz wzorowo wykonała trzy rzuty karne. W Ruchu pierwszy raz od dwóch miesięcy zagrała Kamila Rzeszutek. Co prawda bramki nie zdobyła, ale z pewnością zdjęła ciężar gry z Marleny Lesik, która wykorzystała tę sytuację i zdobyła w całym spotkaniu siedem bramek. Na uwagę zasługuję też postawa Barbary Jasińskiej, która głównie dzięki rzutom z szybkiego ataku zdobyła siedem bramek. Elblążanki, mimo iż nieco zmniejszyły straty do Ruchu to spotkanie przegrały. Dwa bardzo ważne punkty zostały w Chorzowie. Ruch ze zwycięstwa jest tym bardziej zadowolony, że wcześniej odniósł w fatalnym stylu dwie porażki z Politechniką Koszalińską oraz Zagłębiem Lubin.

KPR Ruch Chorzów - EKS Start Elbląg 34:29 (22:15)

Ruch:
Wąż, Karwat - Pieniowska, Jasinowska 4, Pawlik 3, Lanuszny 5, Jasińska 7, Lesik 7, Polenz 8, Krzymińska, Rzeszutek
Kary: Jasinowska, Lesik, Krzymińska, Rzeszutek
Karne: 5/5

Start: Kordunowska, Kędzierska - Frąckiewicz 3 , Szlija 3, Szott 1, Sądej 7, Cekała 3, Janaczek 4, Aleksandrowicz 5, Grudka, Wasak 3, Ocalewicz, Jałoszewska