Szlagier dla Miedziowych (wyniki)

W środę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi dokończyły 9. kolejkę spotkań. W szlagierowym pojedynku Vistal Łączpol Gdynia uległ przed własną publicznością z KGHM Metraco Zagłębiu Lubin.

Sławomir Bromboszcz

Na najciekawsze spotkanie 9. kolejki sympatykom szczypiorniaka przyszło czekać aż do środy. Fani piłki ręcznej mogą jednak czuć się usatysfakcjonowani, bowiem piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu Gdynia i KGHM Metraco Zagłębia Lubin stworzyły niezwykle interesujące widowisko.

Zawodniczki miejscowego Vistalu Łączpolu od początku meczu posiadały nieznaczną przewagę. W 27 minucie gdynianki zdołały "odskoczyć" na cztery trafienia, jednak Zagłębie jeszcze przed przerwą zniwelowało straty do jednej bramki 13:12. W drugiej połowie Vistal Łączpol nadal posiadał inicjatywę, dopiero w ostatnich 5 minutach meczu role się odwróciły. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały mistrzynie Polski, które przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę 24:22.

Miedziowe dzięki temu zwycięstwu utrzymały prowadzenie w tabeli, na 2. miejsce awansowały natomiast szczypiornistki SPR-u Lublin, które w środę zmierzył się u siebie z AZS AWF Gardinia Wrocław. Lublinianki nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem zespołu z Dolnego Śląska, prowadząc do przerwy 16:12. W drugiej połowie przewaga SPR-u była jeszcze bardziej wyraźna, co zaowocowało efektownym zwycięstwem 34:22.

SPR Lublin - AZS AWF Gardinia Wrocław 34:22 (16:12)
Najwięcej bramek: dla SPR - Agnieszka Kocela i Kristina Repelewska po 7, Edyta Danielczuk 6, dla AZS - Lidia Żakowska 5, Grażyna Pietras i Aleksanda Wynnyk po 3.

Vistal Łączpol Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 22:24 (13:12)
Najwięcej bramek: dla Vistalu - Karolina Siódmiak 5, Karolina Szwed 4, dla Zagłębia - Joanna Obrusiewicz 6, Kaja Załęczna i Karolina Semeniuk-Olchawa po 4.