Liga Mistrzów: Gładka przeprawa THW Kiel, 11 bramek Jichy

Pewne i przekonywujące zwycięstwo odnieśli szczypiorniści THW Kiel, którzy w 6. kolejce Ligi Mistrzów pokonali Partizan Belgrad 35:24 (19:10). Popis strzeleckich umiejętności dał czeski rozgrywający Filip Jicha, autor 11 bramek.

Paweł Nowakowski

W belgradzkiej hali Pionir, w obecności 2700 widzów doszło do starcia "Dawida z Goliatem". Wicemistrzowie Niemiec od początku spotkania dyktowali warunki gry, systematycznie powiększając przewagę, która do przerwy wynosiła 9 bramek. Wielka w tym zasługa francuskiego bramkarza Thierrego Omeyera, który w pierwszej odsłonie miał na swoim koncie aż 13 z 17 odnotowanych w całym meczu udanych interwencji.

Wyczyn jednego z najlepszych bramkarzy na świecie przyćmił Filip Jicha. Czeski rozgrywający potrzebował zaledwie 32 minut by zapisać na swoim koncie 11 bramek! Podopieczni Alfreda Gislasona bez najmniejszych problemów pokonali mistrza Serbii i objęli prowadzenie w grupie D Champions League.

Warto dodać, iż rozjemcami w tym spotkaniu była polska eksportowa para sędziowska Marek Baranowski - Bogdan Lemanowicz.

RK Partizan Belgrad - THW Kiel 24:35 (10:19)