Bundesliga: Jaszka z 5 bramkami, reszta Polaków słabo

W środowy wieczór rozegrane zostały cztery spotkania 12. kolejki niemieckiej Bundesligi. Pewne zwycięstwa zanotowały zespoły Rhein-Neckar Löwen oraz HSV Hamburg, a pomimo słabszej dyspozycji dwa punkty zainkasowali gracze Füchse Berlin.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Szczypiorniści Lwów z Mannheim, którzy w miniony weekend doznali sensacyjnej porażki w Lübbecke, tym razem nie dali najmniejszych szans beniaminkowi z Hildesheim. Zawodnicy Eintrachtu byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z rywalem wyłącznie przez 6 minut gry, kiedy to na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2. Od tego momentu podopieczni Gudmundura Gudmundssona konsekwentnie zwiększali swą przewagę, która jeszcze przed przerwą osiągnęła rozmiary pięciu bramek (20:15). Wyższość graczy Rhein-Neckar w każdym poszczególnym elemencie piłkarskiego rzemiosła nie podlegała dyskusji, co przyniosło ostatecznie zwycięstwo różnicą dziesięciu trafień (39:29).

Fantastyczne zawody rozegrali powracający na ligowe parkiety Bjarte Myrhol (9 bramek) oraz Ivan Cupić (6 trafień). Słabiej zaprezentowali się natomiast Polacy - Krzysztof Lijewski zdobył 3 bramki, a w drugiej połowie zastąpił go Michael Müller (5 goli), natomiast Karol Bielecki zakończył swój występ z zaledwie jednym trafieniem. Lwy utrzymały 5. lokatę w rozgrywkach.

Drugie miejsce w tabeli obronili zawodnicy HSV Hamburg, którzy bez większych problemów ograli TBV Lemgo (36:28). Hamburczycy z Marcinem Lijewskim na ławce rezerwowych (szkoleniowiec Per Carlen oszczędzał go przed starciem w Lidze Mistrzów) potrzebowali niewiele ponad kwadrans, by osiągnąć kilkubramkową przewagę (15:10 - 19 min), która pozwalała im na swobodną kontrolę boiskowych wydarzeń. Fantastyczne zawody rozgrywał Pascal Hens, który już w minioną sobotę udowodnił w Płocku, że znajduje się w dobrej dyspozycji. Popularny Pommes zdobył w pojedynku przeciwko Lemgo 10 bramek, zostając najskuteczniejszym graczem meczu i prowadząc HSV do dziesiątego zwycięstwa w sezonie.

Jedną wygraną mniej na swym koncie mają zawodnicy Füchse Berlin, którzy zgodnie z przewidywania, aczkolwiek nie bez problemów pokonali beniaminka Bergischer HC. Podopieczni Dagura Sigurdssona nie zachwycili swą formą, jednak mimo tego byli w stanie dyktować warunki gry i trzymać rywali na dystans dwóch lub trzech trafień. Kluczowymi postaciami w ekipie berlińskich Lisów byli skrzydłowy Ivan Nincević (8 bramek) oraz rozgrywający Sven-Sören Christophersen (8 trafień) i Bartłomiej Jaszka (5 goli). Füchse z dorobkiem 19 punktów zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli, ze stratą siedmiu oczek do liderujących szczypiornistów THW Kiel.

Małą sensację sprawili zawodnicy TV Großwallstadt, którzy pokonali na własnym parkiecie SC Magdeburg. Gladiatorzy, barw których bronił Bartosz Jurecki (zaledwie jedna bramka), nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z zespołem okupującym dolne rejony tabeli. Podopieczni Franka Carstensa od pierwszych minut rywalizacji zmuszeni byli gonić rywali i pomimo ambitnej postawy zeszli z parkietu pokonani (28:32). Wygrana pozwoliła graczom Großwallstadt na skok z 14. na 11. miejsce w tabeli. Magdeburg jest szósty.

24.11.2011 - środa:
Rhein-Neckar Löwen - Eintracht Hildesheim 39:29 (20:15)
Najwięcej bramek: dla RNL - Myrhol 9, Cupić 6, Müller 5, K.Lijewski 3, Bielecki 1; dla Hildesheim - Hribar 6, Slundt 6, Hoffmann 5.

TBV Lemgo - HSV Hamburg 28:36 (13:21)
Najwięcej bramek: dla Lemgo - Bechtloff 6, Preiß 5, Theuerkauf 5 (5/5); dla Hamburga - Hens 10, Lindberg 8 (4/5), Duvnjak 6.

TV Großwallstadt - SC Magdeburg 32:28 (15:11)
Najwięcej bramek: dla Großwallstadt - Spatz 8 (3/4), Köhrmann 7 (1/1), Kneer 6; dla Magdeburga - Natek 8, Grafenhorst 4, Pajović 4, Jurecki 1.

Bergischer HC - Füchse Berlin 29:32 (13:15)
Najwięcej bramek: dla Bergischer - Pekeler 6, Oelze 5 (2/2), Knudsen 3; dla Füchse - Christophersen 8, Nincević 8 (5/5), Petersson 5, Jaszka 5.

18 Eintracht Hildesheim 12 1 0 11 332:392 2

Pozostałe spotkania 12. kolejki THB: 22.11. - SG Flensburg-Handewitt - VfL Gummersbach 43:27 (20:13) RELACJA 26.11. - HBW Balingen-Weilstetten - TuS N-Lübbecke 27.11. - TSV Hannover-Burgdorf - TV 05/07 Hüttenberg 27.11. - MT Melsungen - HSG Wetzlar