Miedź bez szans w starciu z MMTS - relacja meczu Siódemka Miedź Legnica - MMTS Kwidzyn

W meczu 15.kolejki PGNiG Superligi Siódemka Miedź Legnica przegrała we własnej hali z MMTS Kwidzyn 24:32. Była to dziewiąta z rzędu porażka zespołu trenera Marka Motyczyńskiego. 1,5-miesięczną przerwę w rozgrywkach legniczanie spędzą na 11. miejscu w tabeli.

Paweł Jantura

W dużo lepszych nastrojach święta spędzą podopieczni trenera Krzysztofa Kotwickiego. Po zwycięstwie w Legnicy MMTS awansował bowiem na 3.miejsce. - Jesteśmy bliżej tytułu mistrza Polski klubów niskobudżetowych, czyli brązowego medalu - mówił z przekąsem opiekun kwidzynian tuż po niedzielnym spotkaniu.

Jego podopieczni skutecznie zadbali o brak emocji w hali przy ul. Lotniczej. Świetna dyspozycja rzutowa Michała Daszka, Damiana Kostrzewy i Przemysława Rosiaka spowodowała, że już po 10 minutach gry MMTS prowadził 10:3. W pierwszej połowie goście wręcz zdeklasowali Miedź. Na przerwę drużyny schodziły bowiem przy wyniku 6:18. W 40 min. kwidzynianie osiągnęli najwyższą w tym meczu przewagę - 24:9. Później pewni zwycięstwa brązowi medaliści z poprzedniego sezonu wyraźnie rozluźnili się, a trener Kotwicki posłał na parkiet zmienników.

Wykorzystali to legniczanie, którzy zaczęli grać zdecydowanie lepiej zarówno w obronie, jak i w ataku. - Dopiero w ostatnich 20 minutach, gdy losy meczu były już przesądzone, uwierzyliśmy, że jesteśmy w stanie toczyć z MMTS wyrównaną walkę. Dzięki temu poprawiliśmy trochę wynik - mówił po końcowej syrenie rozgrywający Miedzi Paweł Wita.

Miedź przegrała ostatecznie różnicą 8 bramek. Duża w tym zasługa właśnie Pawła Wity oraz Adama Skrabanii, którzy zdobyli po 7 bramek oraz tradycyjnie już dwojącego się i trojącego w bramce Lecha Kryńskiego. W zespole z Kwidzyna dobrą partię rozegrali obaj bramkarze - Miłosz Jedowski i Sebastian Suchowicz, a także Damian Kostrzewa, Michał Peret i Przemysław Rosiak.

Siódemka Miedź Legnica - MMTS Kwidzyn 24:32 (6:18)