Kristian Kjelling: Złoto dla Danii

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Lider drugiej linii reprezentacji Norwegii oraz zawodnik duńskiego Aalborga, Kristian Kjelling, stawia w roli głównych faworytów nadchodzących mistrzostw Europy grupowych rywali polskich szczypiornistów, reprezentację Danii.

W tym artykule dowiesz się o:

W rozmowie z jednym z norweskich dzienników podstawowy zawodnik pierwszej siódemki drużyny "Wikingów", Kristian Kjelling, zdradził swoje typy na nadchodzące mistrzostwa Europy w Serbii. Za jedną z najmocniejszych ekip czempionatu, a zarazem głównego faworyta do złotego medalu, 31-letni rozgrywający uznał reprezentację Danii, która jest grupowym rywalem biało-czerwonych.

- Duńczycy mają bardzo dobrych zawodników i jeśli tylko wszyscy będą w pełni sił, wówczas duńscy kibice mogą oczekiwać dobrego występu swoich rodaków - stwierdził rozgrywający Aalborg Handbold.

31-letni Kjelling, który wystąpił w 148 meczach norweskiej reprezentacji, zdobywając 570 bramek, uważa, iż zawodnicy Ulrika Wilbeka mają okazję do powtórzenia swojego wyniku z 2008 roku, kiedy to triumfowali w mistrzostwach Starego Kontynentu rozgrywanych w Norwegii.

Duńscy szczypiorniści wystąpią w gr. A, gdzie zmierzą się kolejno z reprezentacjami Słowacji (15 stycznia), Serbii (17 stycznia) oraz Polski (19 stycznia).

Źródło artykułu: