Nielbiści po pierwszym sparingu

Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec rozegrali swój pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do dalszej części sezonu Superligi. Żółto-czarni pokonali w hali wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pierwszoligowy Grunwald Poznań 29:24.

Piotr Werda
Piotr Werda

Sobotni sparing z Grunwaldem Poznań był dla szczypiornistów wągrowieckiego MKS-u okazją do sprawdzenia kilku rozwiązań taktycznych. Jak podkreślał przed spotkaniem Dariusz Molski, szkoleniowiec Nielby, wynik nie miał w nim większego znaczenia.

W meczu po stronie gospodarzy nie zagrała z powodu urazów dwójka bramkarzy: Adrian Konczewski oraz Marek Kubiszewski. Kontuzjowanych zastąpił między słupkami wągrowieckiej bramki Norbert Witkowski. W starciu wziął za to udział kontuzjowany Przemysław Krajewski, który przypomnijmy, powrócił ze zgrupowania drugiej reprezentacji Polski z urazem ręki. Skrzydłowy z zabandażowanym palcem radził sobie jednak bardzo dobrze. W całym meczu zaliczył pięć trafień - najwięcej ze swego zespołu.

Spotkanie otworzył Marcin Tyc. Szybko wyrównał z rzutu karnego Dawid Przysiek. W 8. minucie po trafieniu Roberta Kocha goście wyszli na 2-bramkowe prowadzenie (4:2). Trzy minuty później było już 7:3 dla Grunwaldu. Kolejne pięć minut przyniosło zdobycze bramkowe gospodarzom. Po udanej serii, w której punktowali: Łukasz Białaszek, Dawid Przysiek, Rafał Przybylski oraz Przemysław Krajewski, na tablicy wyników było 7:7. Prawie do samej przerwy trwała wyrównana walka. Krótko przed końcem pierwszej połowy przewagę zyskali nielbiści, głównie dzięki trzem szybkim, udanym akcjom w wykonaniu Przemysława Krajewskiego (16:13, 30 minuta).

Po zmianie stron wągrowieccy piłkarze ręczni kontrolowali to, co działo się na boisku prowadząc kilkoma trafieniami. Najwyższe prowadzenie żółto-czarni zanotowali w 53. minucie, kiedy to bramkarza przyjezdnych pokonał Bartosz Świerad (26:19). Ostatni na listę strzelców sobotniego spotkania wpisał się Tomasz Drążkiewicz, ustalając wynik meczu na 29:24 dla ekstraklasowej Nielby.

W sobotę, 14 stycznia, w kolejnym sparingu Nielba zmierzy się z Ostrovią Ostrów Wlkp. W następnym meczu kontrolnym, który odbędzie się 20 stycznia, formę wągrowczan sprawdzi Pogoń Szczecin. Dzień później, MKS podejmować będzie GSPR Gorzów Wlkp.

Nielba Wągrowiec - Grunwald Poznań 29:24 (16:13)

Nielba: Witkowski N. - Krajewski 5, Białaszek 4, Przysiek 3, Świerad 3, Witkowski B. 3, Przybylski 3, Matłoka 3, Smoliński 2, Szyczkow 2, Gierak 1, Płócienniczak, Tórz.

Grunwald: Tarko, Kulczyński - Martyński 6, Draszkiewicz 4, Koch 3, Krystkowiak 3, Tyc 2, Koligat 2, Kaczmarek 2, Adamczak 1, Wachowiak 1, Guraj, Sobański.

Widzów: ok. 100