Media o meczu Polska - Macedonia: Polacy przegrali przez nieskuteczność

Reprezentacja Polski po porażce z Macedonią 25:27 ma już tylko matematyczne szanse na awans do strefy medalowej na mistrzostwach Europy w Serbii. Jak to spotkanie oceniają polskie media?

Paweł Nowakowski

Dziennik: Macedoński bramkarz zatrzymał polskich szczypiornistów
Ten mecz trzeba było wygrać. Zwycięstwo w meczu z Macedonią znacznie by przybliżało Polaków do gry w półfinale mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Niestety biało-czerwoni znów przespali pierwszą połowę, a potem nie dali rady odrobić strat. Ta porażka znacznie ogranicza szanse Polaków na awans do półfinału. Nawet zwycięstwo w środowym meczu z Niemcami może nam go nie dać. Wszystko będzie zależało od wyników innych spotkań.

Rzeczpospolita: Nic trzy razy się nie zdarza
Polacy sami sprowadzili na siebie nieszczęścia. W meczu z Macedonią ani razu nie wyszli na prowadzenie. Nie było nikogo, kto dałby sygnał do ataku. Nie udał się pościg jak z Danią i Szwecją. Losu nie można kusić bez końca. Polacy nie wyciągnęli wniosków z poprzednich meczów, nie nabierają w mistrzostwach rozpędu, jak to bywało w najbardziej udanych dla nich turniejach. Jeśli Wenta zapowiadał, że mecz z Macedonią będzie dla jego piłkarzy finałem finałów, to trzeba powiedzieć jasno - oni na walkę o medale nie zasłużyli.

Gazeta Wyborcza: Polacy przegrali przez nieskuteczność
Gdyby biało-czerwoni wykorzystali chociaż połowę okazji zmarnowanych w meczu z Macedonią, wygraliby wysoko. Trudno jednak wygrać jeśli marnuje się połowę kontrataków. Aż 12 razy Polacy zabierali atakującym rywalom piłkę, ale tylko połowę kontr zakończyli bramką. W pozostałych przypadkach rzucali niecelnie, lub bronił bramkarz Macedonii Borko Ristovski. Rywale mieli w całym meczu tylko pięć kontr, ale wykorzystali wszystkie. Wśród Polaków brakowało lidera, jakim był w macedońskim zespole Kiril Lazarov.

Super Express: Frajerska porażka "Orłów Wenty"
Polacy znów przespali pierwszą połowę, a potem heroicznie gonili rywali. Zabrakło tylko cudu jak ze Szwecją. Biało-czerwoni nie zdołali dogonić Macedonii i przegrali mecz. Teraz muszą postawić szampana Duńczykom, którzy pokonali Niemców i przedłużyli szanse Polski na awans do półfinału ME.

Fakt: Czy to koniec marzeń o półfinale?
Na własne życzenie, przez fatalną skuteczność i przy wydatnej pomocy sędziów Polacy przegrali na mistrzostwach Europy ze szczypiornistami Macedonii 25:27. Finisz Polaków tym razem był nieskuteczny. Pozostały już tylko teoretyczne szanse awansu do półfinału.