NMC Powen Zabrze wygrał z Karwiną

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych, beniaminek PGNiG Superligi, NMC Powen Zabrze podejmował w meczu kontrolnym ekipę HC Baník OKD Karviná. W środowym pojedynku zabrzanie zwyciężyli 33:29. Niebawem czeka ich rewanż w Karwinie.

Podopieczni Bogdana Zajączkowskiego podczas trwającej w rozgrywkach ligowych przerwy wzięli już udział w dwóch turniejach. W organizowanym w Zabrzu Turnieju Noworocznym zajęli pierwsze miejsce. Gorzej powiodło im się w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego, gdzie uplasowali się na piątej lokacie. W środę przyszedł czas na kolejny sprawdzian formy. Tym razem na Śląsk zawitali szczypiorniści z Karwiny.

Zabrzanie zwyciężyli dość pewnie, chociaż po pierwszej połowie różnica wynosiła zaledwie jedną bramkę (16:15). W drugiej odsłonie NMC Powen zagrało bardziej konsekwentnie i wygrało 33:29. Warto wspomnieć, że gospodarze zagrali w zaledwie 12 osobowym składzie. Przypomnijmy, że po zabiegu rekonwalescencję przechodzą Michał Szolc i Dariusz Mogielnicki.

Już w piątek zabrzański team uda się na mecz rewanżowy do Karwiny. Początek zaplanowano na godzinę 17:00.

NMC Powen Zabrze - HC Baník OKD Karviná 33:29 (16:15)

Skład NMC Powen: Kicki, Ner - Niedośpiał 9, Nat, Stodtko 4, Kandora 1, Garbacz 3, Bushkov 5, Marhun 4, Kulak 2, Lasoń 3, Droździk 2.