Łączpol poskromił Miedziowe - relacja z meczu KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Łączpol Gdynia

Szlagier 20. kolejki PGNiG Superligi Kobiet dla Vistalu Łączpolu Gdynia. W środowym spotkaniu Miedziowe przegrały z rywalkami wyraźnie 19:28 (11:14).
Łukasz Lemanik

Pierwsze minuty nie wskazywały na przegraną KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Wręcz przeciwnie. W siódmej minucie podopieczne Bożeny Karkut prowadziły 4:0 i wydawało się, że odniosą kolejne zwycięstwo nad zespołem z Gdyni. Najwięcej radości przyniosła bramka na 3:0, którą zdobyła wracająca po przewie Karolina Semeniuk-Olchawa. Widząc nieporadność swoich zawodniczek Thomas Orneborg poprosił o czas dla swojej drużyny. Ze wskazówek szkoleniowca skorzystały gdynianki i z 4:0 zrobiło się 5:7. Zawodniczki Łączpolu wyłączyły z gry Joannę Obrusiewicz, co znacznie zmieniło obraz gry, na niekorzyść mistrzyń Polski. Przyjezdne bez większych problemów radziły sobie z obroną miedziowych i na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wygrywały już 14:9. Dwie ostatnie bramki w tej części spotkania zdobyły lubinianki - Joanna Obrusiewicz z rzutu karnego i Kinga Byzdra - i zrobiło się 11:14.

Jeszcze kilka minut po przerwie lubinianki mogły mieć nadzieję na korzystny wynik, było 13:15, jednak kolejne fragmenty gry to popis nieskuteczności Zagłębia. Niemoc miejscowej drużyny wykorzystywały z zimną krwią rywalki, a szczególnie Karolina Siódmiak. To właśnie po bramce tej zawodniczki w 46. minucie było praktycznie po meczu. Zagłębie przegrywało 16:25 i nic nie wskazywało, że lubinianki zdołają odrobić straty. W 59. minucie Łączpol wyszedł na 10-bramkowe prowadzenie, a spotkanie zakończyło się przegraną Zagłębia różnicą dziewięciu trafień.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Łączpol Gdynia 19:28 (11:14)

Zagłębie: Czarna, Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna 1, Piekarz, Pałgan, Semeniuk-Olchawa 4, Obrusiewicz 6, Migała 1, Jelić 3, Bader 2, Jochymek 1, Byzdra 1.

Łączpol: Mikszto - Sulżycka 5, Głowińska 3, Białek, Siódmiak 8, Kobzar, Lipska, Szwed 5, Matescu 3, Duran 1, Kulwińska 3, Andrzejewska.

Widzów: 250.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Komentarze (19)
  • Felipe Zgłoś komentarz
    Lubię Zagłębie, ale jak na Lubin ich liczby widzów są śmieszne. To już w Tczewie przyszło więcej ludzi na ostatnie 2 spotkania.
    • Wielbuond Zgłoś komentarz
      Jo nie wszyscy są tacy
        do miszczpodania: choćby mecz był o 19 też by nie było frekwencji poza paroma jak to nazwał/e/a/ś głupich jak ja
        • wuka Zgłoś komentarz
          z tego co pamietam mecz SPRu z Zaglebiem rowniez byl w srodku tygodnia i na hali w Lublinie bylo jakies 2000tys osob jak nie wiecej :), wyglada na to ze tylko na mecze z SPR "kibice" sie
          Czytaj całość
          napinaja, a szkoda, bo przeciez jakos trzeba promowac pilke reczna
            niestety choroba uziemiła mnie na dłużej w domu, więc nie było mnie na hicie, czego żałuję okrutnie. co do widowni zazdroszczę mobilizacji w innych miastach, z moim kolegą
            próbowaliśmy jakoś namówić chociaż młodzież do dopingu, wyszło jak wyszło...co do finansowania i sponsorów to ja za pikuś jestem by nawet teoretyzować...pozdrówka ze szpitalnego łóżka dla wszystkich fanów i zawodniczek Handballu:)
            • miszczpodania Zgłoś komentarz
              co do frekwencji jak by ktos nie zauwazyl to mecz byl w srodku tygodnia i to o godzinie 17 !!! hello pracuje do 16.30 tak jak pewnie sporo osob nie bede po calym dniu tyrania biegl na mecz tylko
              kulturalnie pojde zjesc obiad ??? no chyba ze jestem glupi i powinienem klaskac na sali do 19... a czy to mecz o pietruszke czy o zlote kalesony to nie wazne dzien i godzian byly nie trafione
              • eb Zgłoś komentarz
                Jeśli na mecz Mistrza Polski z pretendentem do tego tytułu przychodzi 250 osób,to dla kogo one w tym Lubinie grają?Potem zdziwienie,że sponsorzy ani telewizje nie garną się do piłki
                ręcznej.Też bym się nie garnął gdybym widział taką liczbe widzów w meczu na szczycie.Ja nie wiem,to chyba trzeba karać kluby za taką antypromocję,a już na pewno nagradzać za sytuację odwrotną:) Kijany-pl,Montexowi kroplówkę też podała półpaństwowa PGE i na pewno nie macie nic przeciwko, żeby znacząco zwiększyła zaangażowanie.No ale przynajmniej macie widownię.
                • JIIIS Zgłoś komentarz
                  A gdzie sie podziali wyjatkowo kulturalni kibice ktorzy, tak tlumnie byli na meczach z finalowych z Lublinem w ubieglym sezonie ? Nie ma tv i juz sie nie lansujemy ?
                  • krynston Zgłoś komentarz
                    No i stało się tak jak chciałem. Vistal się obudził i wykorzystał szansę, a przy okazji pomógł nam w chwyceniu lidera. Dzięki Gdynio! Pozdrowienia dla Lubina- jeszcze mamy mecz u was i
                    się tam okaże kto lidera po zasadniczej utrzyma.
                    • kijany-pl Zgłoś komentarz
                      W hali w Lubinie mieści się ok 560 kibiców. Na hitowe spotkanie przychodzi 250, to pokazuje jak duże zapotrzebowanie na ręczną jest w Lubinie. Masa wpompowanych pieniędzy (przez spółkę
                      skarbu państwa) i dla kogo dla 250 osób? Tyle lat czekali na mistrza a teraz nawet 300 osób nie może się zebrać. Nie jest tu żadnym wytłumaczeniem środek tygodnia ( w Lublinie na meczu z miedziowymi choć był wtorek przyszło 2500 ludzi). Przykre to trochę i dołujące dla całej dyscypliny. Już nawet w takim Olkuszu (I liga) na mecz z outsiderem Otmętem Krapkowice przychodzi 450 osób. ALbo się komuś w Lubinie nie chce zająć promocją, albo nie muszą już zabiegać o kasę z kopalni, bo i tak z góry wiadomo że ją dostaną.
                      • Mistrz z Lublina Zgłoś komentarz
                        nie chcę się napinać, ale w tym sezonie chyba wszystko wróci do normy... pozdrowienia dla fanów ręcznej PS czy ktoś wie gdzie będzie rozgrywany Final Four w pucharach Polski? - miejsce
                        miało być podane do wczoraj
                        • Amadeusz Zgłoś komentarz
                          No cóż dziękuję w takim razie za informację - w takim razie to jeszcze większa kompromitacja. Mam nadzieję, że miasto które niby jest bogate (KGHM) doczeka się hali choćby na miare
                          stadionu (hala na 4-5 tysięcy pewno by wystarczyła) i tego wam życzę.
                          • jo Zgłoś komentarz
                            Nie dać licencji na granie w takiej hali. To jest wstyd. Zagłębie jest w dołku. Szansę na 1 miejscce są bardzo duże. Wystarczy wygrać z SPR-em. Czy to się uda? W takiej formie może