Lekko, łatwo i przyjemnie - relacja z meczu Bjerringbro-Silkeborg - Vive Targi Kielce

W meczu 9. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, Vive Targi Kielce pokonały Bjerringbro-Silkeborg 37:26 (17:12) i są o krok od awansu do najlepszej szesnastki na Starym Kontynencie.

Od samego początku podopieczni Bogdana Wenty zastosowali przeciwko wicemistrzom Danii agresywną obronę, z wysuniętym na jedynce Bartłomiejem Tomczakiem. Świetne wejście w mecz zaliczył Michał Jurecki, który po pierwszych pięciu minutach rywalizacji miał już trzy bramki na koncie.

Dośc nieoczekiwanie od pierwszych minut w bramce Vive Targów Kielce zameldował się Sławomir Szmal. "Kasa" spisał się jednak poniżej oczekiwań, dlatego po siedmiu minutach gry zastąpił go Marcus Cleverly. Zmiana to okazała się strzałem w dziesiątkę. Duńczyk popisywał się skutecznymi interwencjami, stwarzając dla zawodników Silkeborga zaporę nie do przejścia.

Wykorzystali to jego koledzy z ataku, którzy imponowali niesamowitą 90 procentową skutecznością rzutową! Widząc słabą grę swojego zespołu trener Bjerringbro-Silkeborg, Carsten Albrektsen poprosił o czas - 5:9 (11'). Przerwa nie wybiła kielczan z uderzenia. Wicemistrzowie Polski w pełni kontrolując poczynania na parkiecie systematycznie powiększali przewagę - 17:10 (27'), by do przerwy zejść z pieciobramkową zaliczką.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Polski zespół dominował w każdym elemencie handballowego rzemiosła, co najlepiej obrazował wynik meczu - 25:18 (42'). Bogdan Wenta mając komfort bezpiecznej przewagi rotował składem, dając szanse gry wszystkim swoim zawodnikom.

Różnica klas była widoczna gołym okiem. Vive zdobywało bramki nawet w osłabieniu. Na ostatnie dziesięć minut do kieleckiej bramki powrócił Sławomir Szmal. Ostatecznie po jednostronnym pojedynku Vive Targi Kielce pokonały Bjerringbro-Silkeborg 37:26 i są o krok od awansu do najlepszej szesnastki Champions League. Warto dodać, że kielczanie w całym meczu zagrali na 74 procentowej skuteczności rzutowej.

W drugim niedzielnym meczu grupy B Atletico Madryt pokonało 32:27 Füchse Berlin. Bartłomiej Jaszka zdobył dla Lisów 3 bramki.

Kielczanie są o krok od awansu do TOP 16

Bjerringbro-Silkeborg - Vive Targi Kielce 26:37 (12:17)

Bjerringbro-Silkeborg: Green – M. Nielsen 7, Kirkegaard 6, Arrhenius 4, Lauge Schmidt 3, K. Nielsen 2, Sorensen 2, Olafsson 1, Kristiansen 1, Zvizej, Hansen, Baagoe. Vive Targi Kielce:

Szmal, Cleverly – Jurecki 8, Kuchczyński 6 Tkaczyk 5, Olafsson 4, Tomczak 4, Musa 3, Jurasik 2, Stojković 2, Buntić 2, Jachlewski 1, Grabarczyk, Zaremba. Kary Bjerringbro-Silkeborg

- 4 minuty Vive Targi Kielce -

14 minut (2x Jurasik, 2x Stojković, Grabarczyk, Jurecki, Tkaczyk) [table]{"headers":["P","Drużyna","M","Z","R","P","Bramki","Pkt."],"data":[{"class":"podium-first","data":["1","BM Atletico Madryt","9","7","2","0","291:257","[b]16

"]},{"class":"podium","data":["2","Vive Targi Kielce","9","5","0","4","269:259","10"]},{"class":"podium","data":["3","MKB Veszprém","9","5","0","4","238:239","10"]},{"class":"podium","data":["4","Chekhovskie Medvedi","9","3","3","3","265:250","9"]},{"class":"no-class","data":["5","Füchse Berlin","9","4","1","4","268:265","9"]},{"class":"no-class","data":["6","Bjerringbro-Silkeborg","9","0","0","9","226:287","0"]}]}[/table] [/b]