Odrodzenie Bileni, Ruch na kolanach - relacja z meczu AZS Politechnika Koszalińska - KPR Ruch Chorzów

W pierwszym meczu fazy play-off Politechnika Koszalińska pokonała we własnej hali Ruch Chorzów 28:20 (14:9). Najskuteczniejszymi zawodniczkami były Tatiana Bilenia i Kinga Polenz.

Michał Halski

Początek spotkania był bardzo wyrównany. W grze obu zespołów było widać dużo walki i ambicji. Był to również moment gry, w którym zawodniczki zarówno Politechniki jak i Ruchu rzucały bardzo niecelnie o czym może świadczyć wynik w 9. minucie (3:3). Przełomowym momentem była 13. minuta, kiedy to podopieczne Waldemara Szafluskiego zdobyły trzy bramki z rzędu i wyszły na prowadzenie (8:5). Zawodniczki Ruchu Chorzów starały się odrobić straty, ale w tym momencie na boisku brylowały koszalinianki, a w szczególności Tatiana Bilenia. Za sprawą dobrej gry w obronie oraz skutecznych rzutów w ataku zawodniczki Politechniki w 21. minucie wyszły na najwyższe dotychczas prowadzenie (11:6). Obraz gry nie uległ zmianie i to gospodynie schodziły na przerwę prowadząc.

Druga połowa to konsekwentne powiększanie swojej przewagi. Podopieczne Janusza Szymczyka nie potrafiły znaleźć sposobu na dobrze grające w obronie akademiczki. Z dobrej strony pokazywała się również bramkarka AZS-u Solomiya Syverska. Z każdą minutą przewaga Politechniki rosła, nie pomagała tu również dobra gra Kamili Rzeszutek, która starała się zdobyć bramki po indywidualnych rajdach z piłką. W 52. minucie akademiczki uzyskały najwyższą przewagę wynoszącą dziesięć bramek (26:16). W ostatnich minutach Politechnika spuściła trochę z tonu i ostatecznie schodziła po końcowej syrenie prowadząc różnicą ośmiu bramek. Dzięki tej wygranej koszalinianki przybliżyły się do awansu do kolejnej rundy.

AZS Politechnika Koszalińska - KPR Ruch Chorzów 28:20 (14:9)

AZS: Shyverska, Morawiec, Kwiecień - Karwecka, Kobyłecka 4, Olek 1, Bilenia 11(2/2), Dworaczyk 4, Muchocka 4, Łach, Chmiel 1, Błaszczyk 2, Koprowska, Nowicka, Matuszczyk 1
Kary: 6 minut (Matuszczyk, Kobyłecka, Koprowska)
Karne: 2/2

Ruch: Karwat, Wąż - Jasinowska 5, Pawlik 1, Lanuszny 1, Jasińska 2, Lesik, Polenz 7(3/4), Krzymińska 1, Brymerska, Samol 1, Kempa, Rodak, Rzeszutek 4
Kary: 12 minut (Krzymińska 2x, Lesik, Samol, Jasinowska, Rzeszutek)