EP mężczyzn: Męczarnie faworytów

Za nami pierwsze ćwierćfinałowe mecze europejskich pucharów mężczyzn, w których nie zabrakło zaskakujących wyników.

Paweł Nowakowski

Zespół Karola Bieleckiego i Krzysztofa Lijewskiego - Rhein-Neckar Löwen ma za sobą ciężką przeprawę w słoweńskim Velenje. Popularne Lwy skromne zwycięstwo wyszarpały dopiero w końcowych minutach meczu! Karol Bielecki rzucił 4, a Krzysztof Lijewski 3 bramki. W półfinale Pucharu EHF może z kolei zabraknąć obrońcy trofeum - Frisch Auf Göppingen. Podopieczni Velimira Petkovicia ulegli w Mińsku miejscowemu Dinamo 23:27.

Udanie innemu przedstawicielowi najsilniejszej ligi świata postawił się Tatran Presov. Mistrzowie Słowacji do przerwy sensacyjnie prowadzili z Magdeburgiem Bartosza Jureckiego 13:9, by ostatecznie zremisować 29:29. W wewnątrz francuskiej batalii górą Dunkerque HB Grand Littoral. Ekipę Dawida Nilssona awansu do najlepszej czwórki może pozbawić jedynie kataklizm.

Z powodu kontuzji w konfrontacji z hiszpańskim Caja3 BM Aragon nie wystąpił Daniel Żółtak. Białorusini dzielnie stawił kroku faworyzowanej drużynie z Półwyspu Iberyjskiego i w rewanżu może pokusić się o odwrócenie losów dwumeczu.

Nie przestaje zadziwiać grecki AO Diomidis Argous. Pogromcy Stali Mielec pokusili się o wywiezienie korzystnego rezultatu ze szwajcarskiej Luzerny - 28:28. Pewnym krokiem do półfinału Challenge Cup zmierza natomiast jego ubiegłoroczny finalista - Sporting Lizbona.