Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Te słowa nie mają nic wspólnego z prawdą - rozmowa z Mateuszem Zimakowskim, bramkarzem Techtransu Elbląg

Szczypiorniści Wójcik Meble-Techtransu Elbląg pożegnali się w miniony weekend z pierwszoligowymi rozgrywkami. W rozmowie z portalem SportoweFakty.pl bramkarz elblążan, Mateusz Zimakowski, odpowiada m.in. o powodach swojej nieobecności w drugiej części sezonu oraz odpiera zarzuty byłego kolegi z bramki BKS-u Stalprodukt Bochnia, Jarosława Guta.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Maciej Wojs: W minioną sobotę Techtrans Elbląg pożegnał się z pierwszoligowymi rozgrywkami, przegrywając wyjazdowy pojedynek w Lesznie. Przed rozpoczęciem sezonu cele zespołu były chyba jednak zgoła odmienne?

Mateusz Zimakowski: Z pewnością w planach przedsezonowych żadnej z drużyn nie ma mowy o spadku. W Elblągu cele były ambitne, niestety zostały boleśnie zweryfikowane.

Jak przyjęliście ten spadek? Od dłuższego czasu to widmo wisiało nad wami, jednak chyba nadal wierzyliście w ostateczne korzystne rozstrzygnięcie?

- Dla każdego z zawodników spadek z ligi jest trudny do przyjęcia. Niestety, w sporcie zdarzają się takie niepowodzenia, trzeba jednak wyciągnąć z nich wnioski. Dopóki były choćby matematyczne szanse, wiara w optymistyczne rozstrzygnięcie nam towarzyszyła.

Zostaniesz w Elblągu pomimo spadku do II ligi, czy będziesz szukał sobie nowego pracodawcy w wyższej lidze?

- Trudno powiedzieć co będzie za parę miesięcy. Póki co trzeba skoncentrować się na treningach oraz dwóch meczach, które pozostały do końca sezonu. Nie ukrywam, że gra w drugiej lidze nie jest zbyt atrakcyjnym rozwiązaniem. Nie można jednak żadnej możliwości wykluczać.

Mateusz Zimakowski w bramce Techtransu Elbląg Mateusz Zimakowski w bramce Techtransu Elbląg
Dla ciebie ten sezon jest chyba wręcz fatalny. Po świetnych poprzednich rozgrywkach w Bochni, w tym roku opuściłeś początek sezonu i jego końcówkę. Jakie były tego powody?

- Rzeczywiście, ten sezon był dla mnie bardzo pechowy. W dotychczasowej karierze nie byłem zmuszony do opuszczenia takiej liczby spotkań. Niestety, urazy są częścią tej dyscypliny sportowej i trzeba się z nimi liczyć. Powodem absencji był uraz mięśnia dwugłowego uda, którego doznałem w trakcie jednego z meczów. Najprawdopodobniej w tym tygodniu wrócę do treningów i postaram się pomóc drużynie w pozostałych meczach.

Jak oceniasz te przenosiny z Bochni do Elbląga? To była jedyna propozycja jaką otrzymałeś, czy może ktoś jeszcze był zainteresowany usługami Mateusza Zimakowskiego?

- Z pewnością w Bochni panowała fantastyczna atmosfera dla piłki ręcznej. Ciężko mi porównywać te kluby, tym bardziej w świetle wyniku sportowego. W momencie rozwiązania bocheńskiej drużyny okres transferowy dobiegał końca, dlatego siłą rzeczy liczba propozycji była ograniczona. Wtedy podjąłem decyzję o przejściu do elbląskiej drużyny i nie zastanawiam się nad tym co by było, gdyby ta decyzja była inna.

Wydaje mi się, że żal było odchodzić ci z Bochni, w której nie dość, że szybko wyrosłeś na czołową postać zespołu, to stałeś się także ulubieńcem publiczności.

- Faktem jest, że drużyna z Bochni była jednym z niewielu pierwszoligowych klubów, w którym można było poczuć się wyjątkowo. Jak już kiedyś wspominałem, gra dla takich kibiców była zaszczytem. Zarówno oprawa widowiska sportowego, jak relacje pomiędzy zawodnikami a trenerem Taborem były wręcz wzorowe. Trzeba jednak patrzeć przed siebie, choć Bochnię zawsze będę wspominał z sentymentem.

Zimakowski w meczu przeciwko Wolsztyniakowi Wolsztyn Zimakowski w meczu przeciwko Wolsztyniakowi Wolsztyn
W bocheńskim zespole nie wszystko było jednak chyba tak różowe, jak się wydaje. Jarosław Gut, jeden z ówczesnych bramkarzy BKS Stalprodukt wyznał w wywiadzie dla portalu SportoweFakty.pl: "Spory udział w tym (odejściu z klubu) mieli byli koledzy z bramki, sugerując kierownictwu, że zabieram im czas treningu przeznaczony dla nich i tym samym trzy miesiące biegałem z uporem maniaka po linoleum z boku boiska, by sobie i komuś udowodnić swoją przydatność". Ustosunkujesz się do tych słów?

- Jestem zaskoczony takimi słowami, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Obawiam się, że są to słowa sfrustrowanej osoby, która szuka winnych własnego niepowodzenia. Teza stawiana przez Jarosława Guta jest najzwyczajniej niesprawiedliwa i krzywdząca. Nie wiem jakie były jego formalne relacje z klubem, natomiast w momencie jego pojawienia się było trzech zakontraktowanych bramkarzy. Z tego co pamiętam brał udział w normalnych treningach, natomiast relacje pomiędzy Jarosławem Gutem a klubem wybiegają poza moje wiadomości i kompetencje.

Rozumiem, aczkolwiek jego słowa dość mocno uderzają w waszą trójkę (Zimakowski, Michalczuk i Węgrzyn - przyp. red.). Czy rzeczywiście z waszej strony pojawiały się jakieś sygnały do kierownictwa klubu dotyczące Guta?

- Nie jestem w stanie wypowiadać się za wszystkie wymienione osoby. Proszę jednak wyobrazić sobie podobną sytuacje. W mojej ocenie absurdalna jest wizja, w której jedni zawodnicy prowadzą rozmowy z kierownictwem na tematy personalne innych zawodników. To nie koledzy z zespołu decydują czy ktoś jest potrzebny drużynie, czy też nie. Jeżeli taka sytuacja miała miejsce, dlaczego nie została poruszona od razu, tylko po upływie minimum dziesięciu miesięcy? Reasumując, cała ta sprawa to niepoparte niczym domysły i spekulacje rozgoryczonej osoby.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10):
 • dexterman1 Zgłoś komentarz
  nie mogłem sobie mateusz odmówić komenta i przypomnieć ci jak pierwszy organizowałeś liste, żeby wywalić trenera wieczorka. dlatego nie rozumiem, czemu tak piszesz teraz o forescie skoro
  Czytaj całość
  wszyscy z tamtej drużyny wiedzą jak było na prawę.zawodnikiem jesteś dobrym ale czasem trzeba walnąć się w pierś!
  • penczor Zgłoś komentarz
   miki 24 a może ty nam coś pokażesz oprócz swoich żałosnych i prostackich komentarzy?Chyba nie wiele masz do zaoferowania skoro próbujesz zaistnieć wypisując pierdoły które nie mają
   Czytaj całość
   racji bytu.Faktem jest to że klub leci z ligi a pan Zimakowski nie gra z powodu kontuzji.Jego ''następca''ma straszne trudności z grą co nie trudno zauważyć na boisku i odczuć po końcowych wynikach.Nie trzeba być wybitnym znawcą tematu żeby to zrozumieć ale najwyraźniej ty masz z tym problem...W dodatku z samym sobą bo wygląda na to że nie do końca zdajesz sobie sprawę z rzeczy które dzieją się w okół Ciebie a rzeczywistość postrzegasz tak jak byś chciał :-p.miki 24 w tobie nie trzeba się nikogo ani niczego doszukiwać,to widać gołym okiem a świadczą o tym twoje wypowiedzi których udzielasz :-D.Doprawdy zabawny z ciebie człowiek...Szkoda tylko że swoimi farmazonami kaleczysz nie tylko ten sport i atmosferę w okół niego ale i sam siebie :-).
   • Riko Zgłoś komentarz
    Widzę że masz jakiś związek z elbląskim klubem miki24. I chyba jakiś problem z sobą. Przeglądałem sobie komentarze, i zwróciłem uwagę że twoje wypowiedzi, nie mają nic wspólnego z
    Czytaj całość
    wywiadem. Jeżeli anonimowe wypisywanie dziwnych historii sprawia ci radość, sam wystawiasz sobie ocenę.
    • miki24 Zgłoś komentarz
     He?Jestem kibicem i mam takie święte prawo!To,że ktoś ma wysokie mniemanie o swoich umiejętnościach nie znaczy, że takie umiejętności posiada.Niestety Zimakowski nie odegrał żadnej
     Czytaj całość
     znaczącej roli w przekroju obu rund.Sportowo (jeśli wziąć pod uwagę kontuzje- podkreślam jeśli) nie pokazał równej, stabilnej formy.Miał przebłyski na początku, I z Gdańskiem coś odbił ale tych spotkań było na palcach jednej ręki.Po odejściu Wróbla wiązaliśmy z nim spore nadzieje. Okazało sie, że wcale nie jest taki, jaką buduje wokół siebie otoczkę i zawodnicy to potwierdzają.Na jego nieszczęście.Wylecz się z buty i pokaż, że się mylę ale już nie w tym klubie. A i nie doszukuj się we mnie sfrustrowanego zazdrośnika. No i na koniec...Jesli juz coś jest faktem to musi być rzeczywiste ;-PPP
     • penczor Zgłoś komentarz
      Miki 24 nie oceniaj kogoś kogo nie znasz.Widzę że twoje obycie z tegoroczny sezonem piłki ręcznej jak i całej drużyny Techtransu Elbląg jest znikome...Albo jesteś sfrustrowanym
      Czytaj całość
      zazdrośnikiem który nie może pogodzić się z faktami rzeczywistymi :-) Albo po prostu nie wiesz że pan Zimakowski od początku sezonu w Elblągu miał być i jest pierwszym bramkarzem tego klubu a jego brak obecności na boisku , związany jest tylko i wyłącznie z kontuzją która jak wiadomo w sporcie tym dosyć często się zdarza.W dodatku nie chcąc tudzież nikogo urazić pragnę zauważyć brak obecności pana Zimakowskiego na boisku która dała się odczuć słabnącą pozycją ligową drużyny :-(. Smutne to ale niestety prawdziwe...
      • penczor Zgłoś komentarz
       Nie ma to jak usprawiedliwiać swoją nieudolność i niepowodzenie sportowe a także znikomy talent,lub tez całkowity jego brak(jak kto woli)w tym przypadku wiadomo jaki...próbując
       Czytaj całość
       ''obrzucać kogoś błotem''. Niestety panie Gut...bezowocnie.Fakty świadczą same za siebie i na nic zdały się pana bezpodstawne,nie mające racji bytu zarzuty wobec byłego bramkarza Bochni.Żałosne to że człowiek(w dodatku jak mniemam kolega z drużyny)nie potrafiąc zaakceptować lepszej''formy''współgracza,bo moim zdaniem o konkurencji nie powinno być mowy,działa na szkodę nie tylko drużyny ale i pięknej dyscypliny sportu którą bez wątpienia jest piłka ręczna.
       • miki24 Zgłoś komentarz
        Tak pisze bo tak jest. Wszechwiedzący i zarozumiały. Zamiast współpracować to wiecznie szuka pretensji u zawodników. Mam nadzieję,że jeszcze nie jest za późno by zmienić swoje
        Czytaj całość
        zachowanie czego jemu życzę serdecznie.
        • Torreador Zgłoś komentarz
         miki24 - Mówisz o szacunku? To sam go okaż, a nie piszesz złośliwie "wielka gwiazda" - uważasz że to jest okazywanie szacunku? W internecie najłatwiej kogoś obsmarować, trudniej
         Czytaj całość
         podejść do niego po meczu i mu powiedzieć jaki jest beznadziejny.
         • miki24 Zgłoś komentarz
          Podstawowym to może miał być ale dobrze wiemy kto bronił.Troszeczkę pokory i szacunku!
          • miki24 Zgłoś komentarz
           Wielka gwiazda przyjechała z Bochni a tu lipa-nie mogłeś od samego początku załapać się w Elblągu do pierwszego składu to szukałeś swoich zwolenników.Tam się poznali na tobie i my
           Czytaj całość
           też ci dziękujemy!
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×