Remis na zakończenie - relacja z meczu Wolsztyniak Wolsztyn - Vertex Sokół Kościerzyna

Ostatni w tym sezonie mecz szczypiorniści Wolsztyniaka rozegrali z zespołem Sokoła Kościerzyna. Po ostrej, szarpanej grze obie drużyny podzieliły się punktami remisując 26:26 (12:14)

Marcin Przydryga

Pierwsza połowa rozpoczęła się po myśli gości z Kościerzyny, którzy szybko objęli kilkubramkowe prowadzenie. Po bardzo dobrej grze w obronie i skutecznych rzutach Michała Janusiewicza, Macieja Reichela i Pawła Grynisa ich przewaga w 8. minucie wynosiła 5 bramek (1:6). Wtedy też obudzili się gospodarze, a sygnał do odrabiania strat dał skutecznie wykonanym rzutem karnym Marcin Pietruszka.

Kolejne minuty to wyrównana gra obu drużyn. Taki stan rzeczy utrzymał się jedynie przez 10 minut, kiedy to sytuacja z początku meczu odwróciła się o 180 stopni. Głównie dzięki grze Michała Przekwasa na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na tablicy wyników widniał rezultat remisowy po 12. Również po faulu na nim z boiska został wyrzucony Maciej Reichel z Vertexu, któremu sędziowie pokazali czerwoną kartkę.

Gdy wydawało się, że przy takim wyniku drużyny udadzą się do szatni, wolsztyńscy rozgrywający popełnili dwa błędy, co skrzętnie wykorzystali podopieczni Igora Stankiewicza i na przerwę schodzili prowadząc 14:12.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły bardziej skoncentrowane niż to było w pierwszej części, co przełożyło się, na początku, na bardzo wyrównaną grę. Dobra postawa obrońców obu drużyn nie pozwoliła żadnej ze stron na zdobycie przewagi. Zmiana nastąpiła w 42 minucie, kiedy to zaczęła się seria gospodarzy. Efektowne akcje w ataku i świetne parady w bramce Jarosława Płóciniczaka pozwoliły zdobyć osiem bramek z rzędu i wyjść na 8 minut przed końcem meczu na prowadzenie 25:20.

Gdy już wszyscy myśleli, że spotkanie zakończy się wysoką wygraną miejscowej drużyny szczypiorniści Sokoła odrobili z nawiązką straty i w decydującą, ostatnią minutę weszli prowadząc różnicą bramki. Zawodnikom Genadiya Kamelina, za sprawą Marcina Cichego, udało się zdobyć gola, który ustalił wynik meczu na 26:26.

KPR Wolsztyniak Wolsztyn - Vertex Sokół Kościerzyna 26:26 (12:14)

KPR Wolsztyniak Wolsztyn: Wieczorek, Płóciniczak - Przekwas 9, Pietruszka 6 (2/2), Kaczmarek 4, Chrapa 3, Szutta 2, Cichy 1, Wajs 1, Tomiak, Rogoziński, Kubiak, Kiciński, Gessner, Raczkowiak.
Kary: 14 minut (Kubiak 2x, Rogoziński, Kaczmarek, Cichy, Pietruszka, Kiciński)

Vertex Sokół Kościerzyna: Sibiga - Janusiewicz 6 (0/1), Boneczko 6, Szala 4, Cieślak 3 (1/1), Reichel M. 2, Lisiewicz 2 (1/2), Grynis 1, Gryczka 1, Reichel J. 1, Żynda, Piechowski, Popiołek.
Kary: 14 minut (Reiche M. + czerwona kartka, Janusiewicz 2x, Reichel J. 2x, Boneczko)