Bundesliga: Wielki mecz Marcina Lijewskiego!

Marcin Lijewski na ustach wszystkich kibiców HSV Hamburg! Polski rozgrywający rozegrał kapitalne zawody we wtorkowym pojedynku 29. kolejki Bundesligi przeciwko TBV Lemgo, wygranym przez HSV 31:30 (14:17). Szeryf zdobył aż dziesięć bramek, zostając najskuteczniejszym graczem meczu!

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Wtorkowe starcie w hamburskiej O2 World Arena rozpoczęło zmagania 29. kolejki niemieckiej Toyota Handball Bundesligi. Broniący tytułu mistrzowskiego zawodnicy HSV Hamburg podjęli siódmą ekipę tegorocznych rozgrywek, TBV Lemgo. Skazywani na klęskę przyjezdni pokazali się z bardzo dobrej strony, rozgrywając solidne zawody.

Spotkanie lepiej rozpoczęli jednak gracze HSV, którzy w 11. minucie po trafieniu Hansa Lindberga wypracowali sobie pierwsze tego dnia dwubramkowe prowadzenie (8:6). Podopieczni Martina Schwalba utrzymywali bezpieczną przewagę do 18. minuty (10:8), z czasem poczęli jednak popełniać coraz większą liczbę błędów indywidualnych. W bramce Lemgo kilkoma znakomitymi interwencjami popisał się Carsten Lichtlein, w ofensywie skuteczny był Sebastian Preiß, efektem czego gracz TBV zeszli na przerwę wygrywając 17:14.

Tuż po wznowieniu gry zawodnicy Dirka Beuchlera powiększyli swą przewagą do czterech trafień (19:15 - 35'). Hamburczycy stopniowo zaczęli jednak dochodzić do głosu i z minuty na minutę odrabiali straty. Ogromna w tym zasługa Marcina Lijewskiego, który wyrównał stan rywalizacji w 48. minucie (23:23), zdobywając wówczas swe dziesiąte trafienie. Hamburczycy ostatecznie zwyciężyli 31:30, a Lijewski został bohaterem spotkania.

Popularny "Szeryf" zakończył swój występ z dziesięcioma brakami, będąc najskuteczniejszym zawodnikiem pojedynku. Polak zdobywał po pięć bramek w każdej z połów, ogólnie oddając trzynaście rzutów (10/13 - 77%). Dzięki wygranej hamburczycy awansowali na trzecie miejsce w tabeli Bundesligi.