Pogoń rozbiła Piotrkowianina (wyniki)

W środę zespoły z I ligi rozegrały kolejne spotkania barażowe. Po pierwszym meczu bliżsi rywalizacji o awans do PGNiG Superligi z Nielbą Wągrowiec są szczypiorniści Czuwaju Przemyśl.

Sławomir Bromboszcz

W Szczecinie zdecydowanie lepsi okazali się piłkarze ręczni Gaz-System Pogoni. Zespół z Piotrkowa Tryb. w pierwszej połowie dotrzymywał kroku rywalom, nie pozwalając im "odjechać". W 20 minucie tablica wyników pokazywała rezultat 11:10, a do szatni zespoły zeszły przy stanie 17:15.

Po zmianie szczypiorniści Gaz-System Pogoń zdecydowanie przejęli inicjatywę. Udany ostatni kwadrans w wykonaniu podopiecznych Rafała Białego zadecydował o efektownym zwycięstwie szczecinian 37:29.

Atut własnego parkietu wykorzystali również szczypiorniści Czuwaju Przemyśl, którzy pewnie pokonali u siebie Zepter AZS UW Warszawa. Zwycięstwo równicą ośmiu bramek stawia przemyślan w uprzywilejowanej pozycji przed meczem rewanżowym w stolicy.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski  37:29 (17:15)

Czuwaj Przemyśl - Zepter AZS UW Warszawa 36:28 (22:11)