Brąz jedzie do Lublina - relacja z meczu AZS Politechnika Koszalińska - SPR Lublin

W ostatnim meczu tego sezonu SPR Lublin pokonał AZS Politechnikę Koszalińską 41:31 (24:16). Dzięki tej wygranej podopieczne Edwarda Jankowskiego zdobyły brązowy medal MP.

Michał Halski

Wynik spotkania otworzyła Alina Wojtas. Szybką odpowiedzią popisała się Dorota Błaszczyk skutecznym rzutem ze skrzydła. Autorką drugiej bramki dla SPR-u była Dorota Małek , która wykorzystała zbyt wolną zmianę Politechniki do obrony. Chwilę później zawodniczki z Lublina popisały się dwiema szybki akcjami i w 3. minucie było już 4:1 dla SPR-u. Podopieczne Edwarda Jankowskiego szybko wznawiały grę czym w 4. minucie wywalczył rzut karny, który na bramkę zamieniła Dorota Małek. Minutę później Politechnika przegrywała już 2:6. Waldemar Szafulski  wziął czas. Wskazówki pomogły a akademiczki zaczęły zdobywać bramki.

W 8. minucie Politechnika zdołała odrobić część strat i przegrywała już tylko dwiema bramkami (6:8). Duża w tym zasługa Solomiji Shyverskiej, która nie dawała się pokonać. Trzy minuty później SPR podwyższył przewagę na 11:8. Od tego momentu obraz gry się wyrównał. W 16. minucie przewaga zawodniczek z Lublina wynosiła trzy bramki. Kolejne dwa trafienia podopiecznych trenera Jankowskiego pozwoliły powiększyć tą przewagę do pięciu bramek.

Po bramce Małgorzaty Stasiak w 20. minucie SPR prowadził już 17:10. Zawodniczki AZS-u nie potrafiły przebić się przez dobrze grające w bloku przyjezdne. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy przewaga gości wynosiła osiem trafień. Ostatecznie po trzydziestu minutach SPR prowadził 24:16.

Pierwsza bramka w drugiej połowie padła łupem Kamili Całużyńskiej, a chwilę później skutecznym kontratakiem popisała się Joanna Chmiel. W 37. minucie przewaga lublinianek wynosiła 10 bramek (29:19) po bramce Małgorzaty Majerek  ze skrzydła. Obraz gry nie zmienił się do końca spotkania i to zawodniczki SPR-u mogły się cieszyć z wywalczenia brązowego medalu.

AZS Politechnika Koszalińska - SPR Lublin 31:41 (16:24)

AZS: Shyverska, Morawiec, Kwiecień - Karwecka, Kobyłecka 1, Olek 2, Bilenia 6, Dworaczyk 10 (1k), Chmiel 3, Całużyńska 5, Błaszczyk 2, Koprowska, Nowicka, Matuszczyk 2
Kary: 6 minut

SPR: Baranowska, Gawlik - Danielczuk, Małek 7 (3k), Kocela 3, Wilczek 5, Rola 5, Majerek 8, Wojdat, Stasiak 3, Repelewska 5, Nestsiaruk 2, Figiel 1, Wojtas 3
Kary: 10 minut

Sędziowali: Bartosz Leszczyński - Marcin Piechota