Vistal Łączpol o krok od złota (wyniki)

W rozegranym w sobotę trzecim spotkaniu finałowym PGNiG Superligi Kobiet szczypiornistki Vistal Łączpol Gdynia pokonały KGHM Metraco Zagłębie Lubin 28:22 (10:15).

Sławomir Bromboszcz

Trzecie finałowe spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie na parkiecie w Gdyni niepodzielnie panowały szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin, które do szatni zeszły prowadząc 15:10. Wydawało się, iż dobrze dysponowane podopieczne Bożeny Karkut pewnie "dowiozą" zwycięstwo do końca. Tymczasem z upływem czasu Vistal Łączpol Gdynia odrabiał straty i w 48 minucie doprowadził do remisu 19:19. W końcówce spotkania więcej zimnej krwi zachowały gdynianki, które zwyciężyły 28:22. Vistal Łączpol do mistrzowskiego tytułu potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa.

Brązowy medal trafił w ręce szczypiornistek SPR-u Lublin. Zespół prowadzony przez Edwarda Jankowskiego po raz trzeci okazał się lepszy od Politechniki Koszalińskiej i nie pozostawił złudzeń, komu należy się medal mistrzostw Polski. Sobotnie spotkania, podobnie jak dwa poprzednie, przebiegało pod dyktando zawodniczek z Lublina. Po 5 minutach gry SPR prowadził 6:2, a do szatni zszedł z ośmiobramkową zaliczką 24:16. W drugiej połowie lublinianki kontrolowały wynik pojedynku i zwyciężył 41:31.

Na 5. miejscu sezon zakończyły piłkarki ręczne KSS-u Kielce. W pierwszym spotkaniu podopieczne Zdzisława Wąsa zwyciężyły 30:25 i do sobotnie meczu w Chorzowie przystąpiły z pokaźną zaliczką bramkową. W pierwszej połowie gra toczyła się "bramka za bramkę", żadna ze stron nie potrafiła wypracować znaczącego prowadzenia. Po 30 minutach tablica świetlana pokazywała rezultat 10:9. W drugiej połowie inicjatywę przejęły kielczanki, które w 45 minucie prowadziły 19:16. Ostatnie słowo należało jednak do chorzowianek, które zwyciężyły 25:24, jednak nie zdołały odrobić strat z pierwszego spotkania.

7. lokata przypadła szczypiornistkom KPR-u Jelenia Góra. Zespół z Dolnego Śląska po skromnie wygranym spotkaniu w Piotrkowie Trybunalskim 30:29, przed własną publicznością odniosły bardziej przekonywujące zwycięstwo. Inicjatywa od początku sobotnich zawodów należała do jeleniogórzanek, które w 10 minucie prowadziły już 7:4. Szczypiornistki Piotrcovii starały się odrobić straty, jednak przez całe szawody KPR utrzymywał skromne prowadzenie. Dzięki dobrej końcówce gospodynie zwyciężyły 33:29.

Vistal Łączpol Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 28:22 (10:15)
Najwięcej bramek: dla Vistalu - Karolina Siódmiak 5, Karolina Szwed 5, Sabina Kobzar 4, Karolina Sulżycka 4. KGHM - Karolina Semeniuk-Olchawa 7, Kinga Byzdra 7, Joanna Obrusiewicz 4;

AZS Politechnika Koszalińska - SPR Lublin 31:41 (16:24)
Najwięcej bramek: dla Politechniki - Joanna Dworaczyk 10, Tatiana Bilenia 6, Kamila Całużyńska 5; dla SPR - Małgorzata Majerek 8, Dorota Małek 7.

KPR Ruch Chorzów - KSS Kielce  25:24 (10:9)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Kinga Polenz 8, Karolina Jasinowska 6, Kamila Rzeszutek 4; dla KSS - Kamila Skrzyniarz 9, Marta Rosińska i Stefka Agowa po 5.

KPR Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:29 (18:13)
Najwięcej bramek: dla KPR - Emilia Galińska 10, Anna Fursewicz 7; dla Piotrcovii - Jewgienia Knoroz 9, Aleksandra Milczewska 7.