Bundesliga: Flensburg ograł Lwy, 7 bramek i kontuzja Krzysztofa Lijewskiego

Szczypiorniści Rhein-Neckar Löwen przegrali na własnym parkiecie z SG Flensburg-Handewitt 27:34 (18:14) w meczu 32. kolejki Toyota Handball Bundesligi. Lwy z Mannheim zagrały fatalnie zwłaszcza w drugiej połowie, którą przegrały różnicą aż jedenastu bramek. Siedem trafień dla zespołu RNL zdobył Krzysztof Lijewski, który w 54. minucie doznał kontuzji prawej nogi.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Środowa porażka z zespołem Wikingów praktycznie przekreśliła szanse ekipy z Mannheim na zakończenie rozgrywek powyżej aktualnie zajmowanego 5. miejsca. Podopieczni Gudmundura Gudmundssona bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, jeszcze przed przerwą wypracowując sobie czterobramkowe prowadzenie (18:14). W drugiej części meczu szczypiorniści Flensburga wręcz całkowicie zdominowali rywali, a dostęp do ich bramki zamurował fenomenalny Mattias Andersson, który po przerwie zanotował aż dwanaście skutecznych interwencji. Wikingowie zwyciężyli 34:27 i są o krok od wywalczenia srebrnego medalu mistrzostw Niemiec.

Popularnym Lwom nie pomogło nawet siedem bramek Krzysztofa Lijewskiego, który był najlepszym zawodnikiem Rhein-Neckar na placu gry. Polski rozgrywający zagrał na 70-procentowej skuteczności (7/10), notując dodatkowo jeden błąd techniczny oraz jedno dwuminutowe wykluczenie. Lijewski przedwcześnie musiał opuścić plac gry, doznając w 54. minucie kontuzji prawej nogi (podejrzenie skręcenia kostki). Karol Bielecki zakończył swój występ bez zdobyczy bramkowej.

Trzydzieste pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli zawodnicy THW Kiel, którzy na własnym parkiecie pokonali HSG Wetzlar 33:27. Przekonywujące zwycięstwo odnotowali ponadto szczypiorniści HSV Hamburg, którzy ograli VfL Gummersbach 37:30 (18:13). Cztery bramki dla zespołu Martina Schwalba zdobył Marcin Lijewski (4/6 - 67%). HSV nadal liczy się w walce o Ligę Mistrzów, lecz na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zespół z północy Niemiec traci jeden punkt do zajmującej 3. miejsce drużyny Füchse Berlin. Lisy rozegrał jednak jeden mecz mniej.

Dwie bramki dla SC Magdeburga zdobył obrotowy Bartosz Jurecki. Kołowy reprezentacji Polski nie będzie jednak miło wspominał środowego pojedynku z TBV Lemgo, bowiem jego zespół przegrał aż 29:37 (14:21). Jurecki zagrał na 50-procentowej skuteczności, oddając łącznie cztery rzuty (2/4). Gladiatorów rozstrzelał zaledwie 20-letni rozgrywający Finn Lemke, autor siedmiu trafień.