Pyrrusowe zwycięstwo gospodarzy - relacja z meczu Chrobry Głogów - Miedź Legnica

Po zaciętym pojedynku Chrobry Głogów pokonał Miedź Legnica. Goście początkowo przeważali, ale nie byli w stanie uzyskać bezpiecznej przewagi. Dzięki temu gospodarze zniwelowali stratę, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Piotr Wiśniewicz

Zaczęło się nerwowo, oba zespoły bardzo chciały szybko wywalczyć przewagę, ale to skutkowało głównie brakiem dokładności. Pierwsza bramka padła w czwartej minucie, dając prowadzenie gościom z Legnicy. Czas mijał, a wynik zmieniał się niezwykle powoli, w czym duży udział mieli obaj bramkarze. Punktowo gra ożywiła się dopiero około dwunastej minuty. Wówczas na tablicy wyświetlił się rezultat 1:3 i stopniowo zaczął się zwiększać. Przewagę mieli zawodnicy Miedzi, którzy na pięć minut przed przerwą byli lepsi o cztery celne rzuty.

Im bliżej do półmetku tego pojedynku, tym bardziej ambitnie walczyli gospodarze. W 27. minucie na ławkę kar powędrował Paweł Piwko, co wykorzystali zawodnicy Chrobrego. Rozpędzony zespół z Głogowa próbował zniwelować stratę. Sygnał do walki dał swoim trafieniem Tomasz Mochocki, a po rzucie Jakuba Łucaka było 11:12. Taki stan rywalizacji pozostał do przerwy.

Po zmianie stron gra się wyrównała, obie drużyny były bardzo zdeterminowane, a jednopunktowa przewaga przyjezdnych utrzymywała się do czterdziestej minuty. Wtedy to wynik się wyrównał, gdyż po golu Łucaka było 15:15. Uskrzydleni tym wydarzeniem byli gospodarze, którzy przejęli inicjatywę i zaczęli budować prowadzenie. Na dziesięć minut przed końcem spotkania rezultat prezentował się w rozmiarze 20:17 na korzyść Chrobrego.

Bartłomiej Koprowski swoim skutecznym atakiem w 55. minucie dał jeszcze nadzieje zespołowi z Legnicy. Po jego bramce gospodarze prowadzili już tylko 21:20. Był to jednak ostatni niepewny moment dla miejscowych, bo nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa. Następnie po rzucie Sebastiana Różańskiego, na tablicy wyświetlił się wynik 23:20. Później gola zdobył jeszcze Marek Świtała, a goście odpowiedzieli tylko jedną bramką. Mecz zakończył się wygraną Chrobrego.

SPR Chrobry Głogów - Siódemka Miedź Legnica 24:21 (11:12)

Chrobry: Stachera - Różański 1, Świtała 1, Bednarek 3, Mochocki 6, Ścigaj 2, Łucak 6, Płaczek, Olęcki, Wysokiński 2, Czekałowski, Świątek 3.
Kary: 2 min.