Siódemka kolejki Superligi Mężczyzn

Piłkarze ręczni z PGNiG Superligi rozegrali ostatnie spotkania sezonu. Portal SportoweFakty.pl prezentuje zestawienie czternastu zawodników, którzy w naszej ocenie swoją postawą zasłużyli na miejsce w Siódemce kolejki.

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Bramkarz: Morten Seier (Orlen Wisła Płock) [5]

Bramkarz Orlen Wisły Płock, pomimo porażki Nafciarzy, może być zadowolony ze swojego występu w spotkaniu z Vive Targami Kielce. W pożegnalnym meczu Morten Seier zaprezentował fantastyczną dyspozycję. To właśnie świetna postawa duńskiego bramkarza pozwoliła płocczanom nawiązać wyrównaną walkę z kieleckim zespołem. Seier obronił m.in. cztery rzuty karne.

Lewe skrzydło: Michał Chodara (Tauron Stal Mielec) [3]

Piłkarze ręczni Tauron Stal Mielec wywalczyli drugi medal w historii klubu. W trzecim spotkaniu mielczanie ponownie okazali się lepsi od MMTS-u Kwidzyn. Kolejny udany występ w meczu przeciwko MMTS-owi zaliczył Michał Chodara. Skrzydłowy mieleckiej Tauron Stali w ostatnim spotkaniu sezonu zdobył dla swojej drużyny cztery bramki.

Lewe rozegranie: Remigiusz Lasoń (NMC Powen Zabrze) [4]

Szczypiornistom NMC Powenu Zabrze nie udało się utrzymać zaliczki z pierwszego meczu i sezon zakończyli na 6. miejscu. W spotkaniu w Puławach z bardzo dobrej strony pokazał się Remigiusz Lasoń. Były zawodnik Azotów zdobył dla zabrzan jedenaście bramek, imponował dojrzałą grą, rzutami z drugiej linii oraz zimną krwią na linii siedmiu metrów.

Środek rozegrania: Tomasz Rosiński (Vive Targi Kielce) [5]

Rozgrywający Vive Targów Kielce był jednym z głównych bohaterów trzeciego spotkania finałowego w Płocku. Tomasz Rosiński udanie zastąpił Urosa Zormana. Reprezentant Polski wniósł do gry kieleckiego zespołu nową jakość. To m.in. jego doskonałe indywidualne akcje, niesygnalizowane rzuty oraz świetne asysty pozwoliły podopiecznym Bogdana Wenty odnieść cenne zwycięstwo.

Prawe rozegranie: Marek Szpera (Tauron Stal Mielec) [7]

Zawodnik Tauron Stal Mielec w spotkaniach decydujących o brązowym medalu  był najjaśniejszą postacią zespołu Ryszarda Skutnika. Marek Szpera w sezonie zasadniczym nie zawsze imponował równą formą, jednak w najważniejszych meczach sezonu z MMTS-em Kwidzyn był najskuteczniejszym graczem mieleckiej Stali. W trzecim pojedynku zdobył dla swojej drużyny siedem bramek.

Prawe skrzydło: Thorir Olafsson (Vive Targi Kielce) [6]

Skrzydłowy kieleckiego zespołu jest jednym z najrówniej grających zawodników Vive Targów. Thorir Olafsson imponuje świetnym repertuarem rzutów ze skrzydła, co potwierdził również w spotkaniu z Orlen Wisłą Płock. W meczu z Nafciarzami islandzki zawodnik zdobył dla swojej drużyny sześć bramek, będąc najskuteczniejszym graczem Vive Targów.

Kołowy: Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock) [8]

Kołowy Nafciarzy w decydujących spotkaniach sezonu nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Inaczej było w trzecim finałowym meczu w Płocku. Kamil Syprzak rozegrał świetne spotkanie przeciwko Vive Targom Kielce. Młody zawodnik zdobył cztery bramki, dwukrotnie zaskakując rywali fantastycznymi rzutami z drugiej linii. Wielokrotnie po faulach na nim sędziowie dyktowali rzuty karne.

Ławka rezerwowych:
Bramkarz: Maciej Stęczniewski (Azoty Puławy) [5]
Lewe skrzydło: Przemysław Krajewski (Nielba Wągrowiec) [8]
Lewe rozegranie: Michał Jurecki (Vive Targi Kielce) [3]
Środek rozegrania: Piotr Masłowski (Azoty Puławy) [6]
Prawe rozegranie: Krzysztof Tylutki (Azoty Puławy) [1]
Prawe skrzydło: Michał Daszek (MMTS Kwidzyn) [2]
Kołowy: Dariusz Kubisztal (Tauron Stal Mielec) [1]

* Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×