Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Michał Waszkiewicz też wraca do Gdańska

Kolejnym zawodnikiem, który podpisał kontrakt ze Spójnią Wybrzeżem Gdańsk jest Michał Waszkiewicz. Środkowy rozgrywający jest wychowankiem GKS-u Wybrzeże.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Michał Waszkiewicz jest wychowankiem GKS-u Wybrzeże. Grając jeszcze w swoim pierwszym klubie, zdobył w 2002 roku złoty medal MME. Następnie reprezentował AZS AWFiS Gdańsk oraz MMTS Kwidzyn, z którym zdobył srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski. Transfer do Spójni Wybrzeża Gdańsk jest więc powrotem do domu tego środkowego rozgrywającego. - W dniu dzisiejszym Michał Waszkiewicz, były zawodnik MMTS-u Kwidzyn podpisał z nami kontrakt. Znając walory sportowe tego zawodnika, uważam to za bardzo poważne wzmocnienie na pozycji środkowego rozgrywającego. Kontrakt podpisany jest na rok z możliwością przedłużenia na kolejne lata - powiedział Ryszard Gauden, dyrektor nadmorskiego zespołu

W ostatnim sezonie Waszkiewicz zagrał w 19 meczach czwartej drużyny PGNiG Superligi. Zdobył w nich 51 bramek i ze średnią 2,68 bramki na mecz był piątym z najskuteczniejszych zawodników swojego klubu. Nowy nabytek Spójni Wybrzeża, to również syn pierwszego trenera tego klubu, z którym współpracował już przed laty.

Z pewnością nie był to ostatni transfer tego lata w Spójni Wybrzeżu Gdańsk. - Następnych transferów należy spodziewać się do 15 czerwca. Wtedy powinniśmy w podstawowym wymiarze skompletować zespół na sezon 2012/13. Jeżeli się to sfinalizuje, a wszystko wskazuje na to że tak, bo są deklaracje ze strony zawodników i klubu, to wzmocnienie zespołu powinno być znaczące i zamkniemy okres kompletowania zespołu - zdradził Gauden.

Michał Waszkiewicz wrócił do Gdańska (fot. Sławomir Bromboszcz) Michał Waszkiewicz wrócił do Gdańska (fot. Sławomir Bromboszcz)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×