AMŚ: Polki lepsze od Brazylijek

Szczypiornistki reprezentacji Polski powtórzyły sukces męskiej reprezentacji i w pierwszym meczu AMŚ w Brazylii odniosły zwycięstwo. Polki okazały się lepsze od gospodyń, zwyciężając 31:26 (13:14).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Początek spotkania nie układał się po myśli podopiecznych Kima Rasmussena. Polskie szczypiornistki nie mogły złapać odpowiedniego rytmu gry, a twardo grające rywalki nie pozwalały im na rozwinięcie skrzydeł. Na przerwę biało-czerwone zeszły przegrywając 13:14. W drugiej połowie nasze zawodniczki zdołały jednak przechylić szalę zwycięstwa na swą korzyść, w pełni kontrolując przebieg rywalizacji w końcowych minutach. Wygrana 31:26 przybliża je do gry o medale.

W poniedziałek Polki zmierzą się z reprezentantkami Rumunii, które w niedzielę ograły Chile 36:15 (21:6). Kolejnymi rywalami biało-czerwonych będą Urugwaj, Chile oraz Czechy.

Polska - Brazylia 31:26 (13:14)