Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Pod koniec sierpnia w Gdańsku rozegrany zostanie I Memoriał im. Leona Walleranda

W dniach 24-25 sierpnia w Gdańsku rozegrany zostanie I Memoriał im. Leona Walleranda. Wystąpią w nim zespoły z Gdańska, Kwidzyna, Głogowa i Legionowa.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Memoriał im. Leona Walleranda rozegrany zostanie w Hali widowiskowo-sportowej AWFiS w Gdańsku-Oliwie, mieszczącej się przy ulicy Kazimierza Górskiego I. Szczypiorniści spotkają się systemem każdy z każdym. Przy okazji memoriału, otwarta zostanie wystawa fotograficzna pod tytułem "Piłka ręczna mężczyzn w Gdańsku w latach powojennych".

Będzie to I edycja Memoriału im. Leona Walleranda, jednak działacze z Gdańska myślą już o przyszłości. - Planujemy, żeby była to impreza cykliczna, rozgrywana tydzień, czy dwa przed rozgrywkami. Chcemy, aby jej prestiż rósł i aby brały w nim udział zespoły z PGNiG Superligi. Dobrze by było, gdyby wychowankowie Leona Walleranda będący trenerami, deklarowali udział swoich ekip w tym turnieju, dla uczczenia pamięci nieprzeciętnego człowieka. Nie ma co teraz mówić o wielkich planach. Ja bym chętnie zrobił czterodniowy turniej na dziesięć zespołów, wzorem tego rozgrywanego w Dzierżoniowie. Jest to jednak kwestia dalekiej przyszłości - powiedział Ryszard Gauden, dyrektor Spójni Wybrzeże Gdańsk i jeden z organizatorów memoriału. - Korzystając z okazji zwracam się do kolegów wywodzących się z Gdańska, którzy mają atrakcyjne zdjęcia o nawiązanie kontaktu z naszym klubem - dodał.

Leon Wallerand urodził się w 1921 roku, a umarł w 2011 roku. Podczas II wojny światowej był w II Korpusie Polskim generała Władysława Andersa i walczył m.in. w Monte Cassino. Wychował ponad 40 reprezentantów Polski w piłce ręcznej i przeszkolił ponad 1500 zawodników. W 1951 roku został pierwszym szkoleniowcem GKS-u Wybrzeże Gdańsk, a w 1958 roku powołał sekcję w Spójni Gdańsk. Jednym z jego wychowanków był Bogdan Wenta, którego namówił do uprawiania piłki ręcznej.

Harmonogram turnieju:

24.08.2012 (piątek)
16:00 - Spójnia Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn
17:30 - Uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej "Piłka ręczna mężczyzn w Gdańsku w latach powojennych". Otwarcie memoriału
18:30 - Chrobry Głogów - KPR Legionowo

25.08.2012 (sobota)
10:00 - MMTS Kwidzyn - KPR Legionowo
12:00 - Spójnia Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów
16:00 - MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów
18:00 - Spójnia Wybrzeże Gdańsk - KPR Legionowo
19:30 - Rozdanie nagród i zakończenie memoriału

Regulamin:
O kolejności miejsc w memoriale decyduje:
1. Ilość zdobytych punktów.
2. W przypadku równej ilości zdobytych punktów, wynik bezpośredniego meczu drużyn zainteresowanych.
3. W przypadku równej ilości zdobytych punktów i remisu pomiędzy drużynami zainteresowanymi, różnica zdobytych i straconych bramek.
4. W przypadku równej ilości zdobytych punktów, remisu pomiędzy drużynami zainteresowanymi i równej różnicy zdobytych i straconych bramek, większa ilość zdobytych bramek.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×