Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zepter pozostaje sponsorem akademików

Tylko częściowo z finansowania stołecznych szczypiornistów wycofała się firma Zepter. Dotychczasowy sponsor główny klubu nadal pozostaje z akademikami.
Krzysztof Podliński
Krzysztof Podliński

Z informacji, które uzyskaliśmy pod koniec czerwca wynikało, że pierwszoligowych akademików z Warszawy opuściła firma Zepter. Jak się okazuje niewiele jest w tym prawdy. - Zepter przestał być sponsorem tytularnym naszego klubu, natomiast nie wycofał się z pomocy finansowej, którą będzie nam nadal udzielał - uspokaja Krzysztof Szczyciński, kierownik stołecznego klubu. - Na pewno nie będzie to już taki wkład, jak do tej pory, aczkolwiek Zepter pomoże nam przy organizacji turnieju i drobniejszych wydatkach - dodaje.

Jak zapewnił nas Szczyciński klub z Warszawy jest w dobrej kondycji finansowej. - Na chwilę obecną nie możemy twierdzić, że nasz budżet ucierpiał - przekonuje. Kierownik warszawian powiedział nam również, że rozpoczęto już działania, które mają na celu pozyskanie nowych sponsorów. - Jesteśmy na dobrej drodze. Myślę, że ten budżet zostanie zrównoważony i będzie na tym samym poziomie, co w zeszłym roku.

- Wszyscy pozostali sponsorzy zostają na takim samym poziomie, dlatego nie ma takiej sytuacji zagrożenia, że drużyna nagle przestanie istnieć. Zawsze staraliśmy się, żeby ten sponsor tytularny nie był jedynym źródłem finansowania, z którego będziemy utrzymywać cały zespół. Zgłosiliśmy obydwie drużyny do pierwszej i drugiej ligi. Będą one grały tak, jak do tej pory - podkreśla Szczyciński.

O niezłej sytuacji finansowej klubu ze stolicy świadczy fakt, że szeregi akademików w lecie ma zasilić aż pięciu nowych graczy. - Jesteśmy po rozmowach z trzema młodymi zawodnikami, którzy mają pewne doświadczenie albo rokują na szybkie wejście do pierwszego składu. Nasz zespół wzmocnią również dwaj bardzo doświadczeni gracze - zdradza Szczyciński, od którego udaje nam się wyciągnąć nieco więcej szczegółów. - Obydwaj mają za sobą występy w Superlidze. Z czego jeden grał w ligach zachodnich - dodaje kierownik. Zanosi się na to, że jedynym osłabieniem akademików będzie strata Adama Marciniaka, który związał się umową z Zagłębiem Lubin.

Bardzo interesująco wygląda plan przygotowań podopiecznych Witolda Rzepki. Jak poinformował nas kierownik Szczyciński, drużyna z Warszawy ma zakontraktowany szereg gier kontrolnych. - Zagramy dwumecze z Piotrkowianinem, Azotami Puławy i Zagłębiem Lubin. Wiemy również, że akademicy mają w planach dziesięciodniowy obóz przygotowawczy, a na pierwszym treningu w Warszawie spotkają się 30 lipca.

W poprzednich rozgrywkach stołeczni szczypiorniści zaszli bardzo wysoko. W swojej grupie zajęli drugie, premiowane grą w barażach o awans do Superligi miejsce, gdzie najpierw musieli uznać wyższość Piotrkowianina, a później w decydującej bitwie okazali się dużo słabsi od Czuwaju Przemyśl. Akademicy pokazali jednak swoim kibicom, że w perspektywie kolejnych sezonów są gotowi na nowe, większe wyzwania.

- Gramy bez wielkiego obciążenia. Chcemy sprawić kibicom miłą niespodziankę. Na pewno będziemy o to walczyli. Zawsze powtarzaliśmy, że naszym celem nie jest przejście ligi "na hura", awansowanie do Superligi i doprowadzenie do tego, że Warszawa nie będzie przygotowana na utrzymanie takiej drużyny. Chcemy to zrobić na spokojnie. Zawsze mówiliśmy, że to są dwa lub trzy lata takich przygotowań. Może troszeczkę to odejście sponsora tytularnego mogło naruszyć ten spokojny kalendarz, ale ja nie sądzę, żeby to miało aż tak znaczący wpływ - zakończył Szczyciński.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7):
 • szydera Zgłoś komentarz
  Kolego, z logo UW w avatarze, jak możesz to wyprostuj tu trochę rzeczy z tego artykułu w takim razie.
  • azs Zgłoś komentarz
   90% tego artykułu to kłamstwa
   • szydera Zgłoś komentarz
    Podobno Grzesiu Tkaczyk ma wrócić, jak to mówił Witold Rzepka - Grzesiu jest mu coś winien...
    • jelo Zgłoś komentarz
     Zepter jako sponsor tytularny dawał na piłkę ręczną niezłe pieniądze. Widać dla sponsora inwestycja w pierwszoligową piłkę ręczną okazała się mało atrakcyjna. Postanowił się
     Czytaj całość
     wycofać, a działacze AZS coś powalczyli i wywalczyli jakieś "drobne". Raczej to w myśl zasady by sponsor dalej był przy klubie i być może kiedyś znowu zainwestował w niego, poza tym taki duży sponsor też jest jakimś sygnałem dla innych potencjalnych sponsorów, że warto inwestować w ten klub...
     • Warszawiak Zgłoś komentarz
      "ciut mniejszy" Zepter zamiast utrzymywać drużynę pomoże zorganizować turniej....chyba jednak określenie "ciut mniejszy wkład" nie jest tu adekwatne
      • roy Zgłoś komentarz
       a jak to inaczej nazwac? jesli zepter dalej bedzie dawal jakies pieniadze na ten klub to chyba jasne ze pozostaje sponsorem. Ten wklad zeptera bedzie tylko ciut mniejszy
       • nico Zgłoś komentarz
        tytuł jest bzdurny, bo okazjonalna pomoc, to nie to samo co pozostanie w ramach sponsoringu.
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×