Bundesliga: THW Kiel zgodnie z planem, pogrom we Flensburgu, porażka HSV!

Nie zabrakło niespodzianek w inauguracyjnej kolejce Bundesligi. HSG Wetzlar pokonał 33:26 HSV Hamburg. Ostre strzelanie urządzili z kolei szczypiorniści Flensburga, gromiąc Tussem Essen 40:20.

Paweł Nowakowski

Nie było niespodzianki w potyczce VfL Gummersbach - THW Kiel. Gospodarze obrońcom mistrzowskiego tytułu dzielnie opór stawiali jedynie do piętnastej minuty pojedynku. Z biegiem czasu Zebry zaczęły powiększać przewagę. Liderem w ekipie prowadzonej przez Alfreda Gislasona był rozgrywający Filip Jicha, autor 8 bramek. THW Kiel pewnie pokonało VfL Gummersbach 34:25.

Ostry trening strzelecki urządzili sobie szczypiorniści Flensburga. Popularni Wikingowie do przerwy w Campus Halle deklasowali beniaminka Tussem Essen 21:6. Po zmianie stron wicemistrzowie Niemiec nie zwalniali tempa. Ostatecznie zespół Ljubomira Vranjesa zwyciężył aż 40:20. 10 bramek na swoim koncie zapisał Anders Eggert, bezbłędny na linii 7 metrów (7/7).

Do największej niespodzianki doszło w Wetzlar, które podejmowało HSV Hamburg. Newralgicznym momentem meczu okazała się 40 minuta. Ze stanu 19:19 gospodarze wyszli na 23:19. O czas poprosił Martin Schwalb lecz przerwa na nic się zdała. Weztzlar na dziesięć minut przed końcową syreną prowadził już 28:21. Porażka 26:33 przeciwnika Orlen Wisły Płock w walce o LM to dobry prognostyk przed zbliżającym się turniejem o "dziką kartę".

Cenne dwa punkty powędrowały na konto TuS N-Lübbecke. Drużyna Tomasza Tłuczyńskiego i Pawła Niewrzawy odniosła niezwykle cenne zwycięstwo 32:29 w Lemgo. Młodzieżowy reprezentant Polski nie znalazł się w meczowej kadrze, z kolei Tłuczyński zdobył w tym meczu jedną bramkę.