Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dariusz Tomaszewski: Można powiedzieć, że mamy co roku beniaminka

Szkoleniowiec wygranej ekipy sobotniego pojedynku podsumował występ swoich podopiecznych, jednocześnie dając do zrozumienia, że jeszcze wiele nauki przed nimi.
Patryk Sikora
Patryk Sikora

Trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zapytany po meczu o czynniki, które zadecydowały o wygranej odpowiedział: Widzieliśmy ambitną grę chłopaków, poprawiliśmy zdecydowanie obronę. Te dwa elementy, obrona i bramkarz bardzo dobrze funkcjonowały. Ustrzegliśmy się dużej ilości niewymuszonych błędów i przy okazji przyszła większa skuteczność. Można było zobaczyć, że pod koniec spotkania chłopaki stracili trochę koncepcję gry, wkradł się chaos i mogło być różnie gdyby niewypracowana przewaga - opowiada Dariusz Tomaszewski w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Szkoleniowiec odniósł się również do poprzednich pojedynków z drużyną AZS UW Warszawa. - W ubiegłym sezonie przegraliśmy z zespołem AZS-u dwa razy. U siebie jednym trafieniem w Warszawie troszkę tych bramek straty było więcej. A tutaj po inauguracji sezonu w Gdyni, gdzie nie byliśmy zadowoleni ze swojej gry, pokazaliśmy ambicję - dodaje szkoleniowiec gdańskiej drużyny.

Nie sposób było przejść obojętnie obok meczu nie wspominając o doskonałej postawie Adama Morawskiego. - Jest to lider tej drużyny oraz reprezentacji swojego rocznika (przyp. 1994). Dziś jego bardzo dobre zawody, ale trzeba zauważyć, że chłopaki z obrony skutecznie mu pomagali. Trener SMS-u wytłumaczył również pokrótce, w czym jego podopieczni muszą się jeszcze podszkolić. - Nasi zawodnicy muszą nauczyć się seniorskiej gry. Można powiedzieć, że SMS ma co roku beniaminka, odchodzi trzecia klasa. Tworzy się następna drużyna. Z tą ekipą pracujemy od początku sierpnia. Nie jest łatwo grać tym młodym szczypiornistom z drużynami, które buduję się według określonego planu przez określone lata. Z meczu na mecz ten team nabierze doświadczenia, które ma im pomóc w reprezentacji kraju - kwituje Tomaszewski.

Czy takie widoki trener SMS-u będzie widział częściej? Czy takie widoki trener SMS-u będzie widział częściej?

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×