MOSiR Arcom Bochnia rozpoczął rozgrywki od zwycięstwa

Szczypiorniści drugoligowego MOSiR-u Arcom Bochnia udanie rozpoczęli sezon 2012/13. Podopieczni Ryszarda Tabora pokonali na własnym parkiecie AZS Politechnikę Świętokrzyską 31:22 (15:10).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Bochnianie przystąpili do tegorocznych rozgrywek z niewielkimi zmianami w kadrze. Z zespołu odszedł jeden z najskuteczniejszych zawodników - Sylwester Wala, który przeniósł się na Śląsk. Do drużyny dołączyli natomiast występujący już kiedyś w BKS-ie Łukasz Gicala, a także Maciej Grzyb, Krystian Malinowski, Jakub Spieszny oraz były zawodnik Tauron Stali Mielec Adrian Najuch.

Pierwszy rywalem zespołu Ryszarda Tabora była siódemka AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej. Bochnianie bez większych problemów ograli rywali, chociaż jeszcze w 17' minucie przegrywali 5:7. Potem jednak dał o sobie znać golkiper MOSiR-u Tomasz Węgrzyn i gospodarze zeszli na przerwę prowadząc 15:10. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, a bochnianie swobodnie powiększali przewagę. Z występu na inaugurację ligi usatysfakcjonowany jest najskuteczniejszy zawodnik MOSiR-u Artur Wełna:

- Ogólnie rzecz biorąc nasz występ można zaliczyć do udanych, może jedynie poza nerwowym początkiem meczu, gdzie popełniliśmy parę prostych błędów w obronie. W końcówce pierwszej połowy odskoczyliśmy rywalom na pięć bramek, głównie dzięki postawie bramkarzy i dobrze wyprowadzanej kontrze. W drugiej połowie spokojnie kontrolowaliśmy już grę - stwierdził 23-letni zawodnik.

Bochnianie celują w tegorocznych rozgrywkach w środek ligowej tabeli, jednak zespół stać na walkę o wyższe lokaty. - Na sto procent zostawimy na boisku wszystkie siły i będziemy walczyć. Liga wydaje się w tym roku tak wyrównana, że ciężko będzie wytypować komplet wyników - ocenia Wełna.

Podopiecznych trenera Tabora czekają teraz dwa spotkania z wymagającymi rywalami. Za dwa tygodnie do Bochni przyjedzie Wisła Sandomierz, wcześniej ekipa MOSiR-u uda się na derbowy pojedynek z MTS-em Chrzanów. - Z pewnością mecz z MTS-em będzie dla nas bardzo trudnym spotkaniem i większość spisuje nas na straty. Jak wiadomo jednak derby żądzą się swoimi prawami. Mogę zapewnić, że zrobimy wszystko żeby wygrać to spotkanie - stwierdza Wełna. Mecz w Chrzanowie rozegrany zostanie 29 września o godz. 18:00.

MOSiR Arcom Bochnia - AZS Politechnika Świętokrzyska 31:22 (15:10)
Najwięcej bramek: dla MOSiR-u - Artur Wełna 8, Sławomir Karwowski 7, Mateusz Zubik 6; dla Politechniki - Piotr Banach 6, Kamil Zygan 5.