LM: Petersburg ograł Chambery! Dinamo włos od sensacji

Partizan Belgrad pokonał Reale Ademar Leon, a Sankt Petersburg w pewnym stylu zwyciężył Chambery Savoie. To największe niespodzianki sobotnich spotkań Ligi Mistrzów.

Paweł Nowakowski

Partizan Belgrad przełamał passę ośmiu porażek z rzędu w Champions League i wygrał po raz pierwszy od... roku! Mistrzowie Serbii ograli 33:31 ćwierćfinalistę poprzedniego sezonu, Reale Ademar León. Kluczowa dla losów meczu okazała się druga połowa, w niespełna 20 minut aż 8 skutecznych interwencji zanotował Dejan Vasić. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego na 180 sekund przed końcową syreną doszła rywala na jedno trafienie (30:31), lecz decydujący cios należał do gospodarzy - zadał go Nenad Maksić.

Pierwsze punkty padły również łupem Celje Pivovarny Lasko. Słoweńcy nie mieli problemów z pokonaniem szwedzkiego IK Savehof. Wyróżniającym się zawodnikami w zespole wicemistrza Słowenii był prawoskrzydłowy Gasper Marguc, autor 9 bramek oraz bramkarz Matevz Skok, mający na koncie 17 obron.

Wciąż bez punktu pozostaje Chambery Savoie. Zespół Mario Cavalliego uległ w St. Petersburgu 27:31. Rosjanie już do przerwy wypracowali pięciobramkową zaliczkę. Po zmianie stron nie spoczęli na laurach i w 44 minucie prowadzili już 26:17. Chambery wraz z rumuńską HCM Constanta dzierży miano najgorszej drużyny tegorocznej Ligi Mistrzów. W następnej kolejce wicemistrzowie Francji podejmować będą lidera grupy C, Vive Targi Kielce.

Spod topora uciekli szczypiorniści FC Barcelony. Przez lwią część spotkania (55 minut) warunki gry dyktowało Dinamo Mińsk. W 47 minucie pojedynku po rzucie Pavla Atman na tablicy wyników w Palau Blaugrana było 20:14 na korzyść przyjezdnych. Podopieczni Xaviera Pascuala do remisu doprowadzili w 55'. Minutę przed końcem skuteczną interwencją popisał się Danijel Sarić, a bramkę na wagę dwóch punktów rzucił Juanin Garcia.