Wygrał monolit - relacja z meczu Zagłębie Lubin - Gaz-System Pogoń Szczecin

W ramach 7. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn drużyna Zagłębia Lubin podjęła Gaz-System Pogoń Szczecin. Z pojedynku obronną ręką wyszli Miedziowi, wygrywając 29:27 (14:13).

Małgorzata Boluk

Miedziowi rozpoczęli sobotnie spotkanie od silnego natarcia na bramkę Szymona Ligarzewskiego. Dzięki szybkim i efektownym akcjom, gospodarze wyszli w 6. minucie meczu na komfortowe, trzy-bramkowe prowadzenie. Aby wejść na właściwe tory, zawodnicy z Pomorza potrzebowali więcej czasu. Po nadaniu swojej grze odpowiedniego rytmu, drużyna przyjezdnych zaczęła odrabiać straty.

Po remisowej bramce Jacka Wardzińskiego zdobytej w 9. minucie, mecz miał bardziej wyrównany przebieg, co nie zmieniło się do końca pierwszej odsłony spotkania. Wynik rywalizacji zmieniał się jak w kalejdoskopie. Gdy jedna z drużyn wychodziła na prowadzenie, druga zaraz doprowadzała na remisu. Pierwsza, zacięta "połówka" zwiastowała równie emocjonujące, kolejne 30 minut widowiska.

Nie stało się inaczej. Gra toczyła się bramka za bramkę, a w 53. minucie Jarosław Paluch otrzymał czerwoną kartkę z gradacji kar. Pogoń za sprawą Zbigniewa Kwiatkowskiego wyszła cztery minuty przed syreną kończącą spotkanie na dwubramkowe prowadzenie. Lubinianie zdołali jednak odwrócić losy spotkania i wygrali przed własną publicznością. Dwa, bardzo ważne punkty zostały w Lubinie.

Adam Malcher powołany przez Michaela Bieglera do kadry narodowej po raz kolejny odnotował udany występ między słupkami. Końcówka meczu należała zdecydowanie do niego. Po piętach deptał mu Szymon Ligarzewski, który również imponował dobrą dyspozycją w sobotnim spotkaniu. Bramkarz grający niegdyś w Lubinie, odbijał sytuacje stuprocentowe - w tym trzy rzuty karne.

Mateusz Zaremba bombardował miedziową bramkę "atomowymi" rzutami, a Michałowi Bartczakowi, który zagrał z urazem, można pogratulować udanego spotkania. Jak twierdzi sam zawodnik, drużyna Zagłębia Lubin nie wygrała dzięki indywidualnym popisom graczy. - Byliśmy monolitem - powiedział po meczu skrzydłowy Miedziowych.

Zagłębie Lubin - Gaz-System Pogoń Szczecin 29:27 (14:13)

Zagłębie: Małecki, Malcher - Stankiewicz 4, Gumiński 8, Rosiek 2, Przysiek 4, Przybylski 1, Marciniak 2, Szymyślik, Paluch, Bartczak 8, Gowin.

Pogoń: Ligarzewski - Kwiatkowski 1, Bruna 2, Wardziński 3, Kokoszka 2, Markovic 3, Konitz 2, Zaremba 6, Frelek 1, Zydroń 7.

Kary: Zagłębie - 12 minut, Pogoń - 8 minut.

Sędziowali: Rafał Krawczyk, Grzegorz Wojtyczka.