Bundesliga: Essen wciąż bez punktów, Lwy śrubują rekord

Piłkarze ręczni THW Kiel dzięki wygranej w 9. kolejce nad Tussem Essen 37:25 awansowali na drugie miejsce w tabeli DKB Handball Bundesligi. Zebry do zwycięstwa poprowadził Niclas Ekberg.

Paweł Nowakowski

Tussem Essen opór mistrzom Niemiec stawiało do 20 minuty - wówczas na tablicy wyników było raptem 12:11 na korzyść THW Kiel. W końcówce pierwszej partii uaktywnili się zawodnicy drugiej linii popularnych Zebr, w efekcie czego prowadzenie podopiecznych Alfreda Gislasona urosło do czterech trafień.

Po zmianie stron mistrzowie Niemiec utrzymywali przewagę. Newralgiczny moment spotkania miał miejsce w 41 minucie. Ze stanu 22:18 kilończycy wyszli na 30:20 (49'). Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole triumfatora Ligi Mistrzów z sezonu 2011/12 był szwedzki skrzydłowy, Niclas Ekberg. Tussem Essen z kompletem porażek zamyka tabelę Bundesligi. THW Kiel awansowało na drugie miejsce.

Tussem Essen - THW Kiel 25:37 (14:18)
Najwięcej bramek: dla Essen - Ole Rahmel 7, Fabian Böhm 6; dla THW Kiel - Niclas Ekberg 7, Dominik Klein, Filip Jicha, Marko Vujin - wszyscy po 5.

TSV Hannover-Burgdorf - Rhein-Neckar Löwen 26:32 (10:14)