Puchar Niemiec: Lisy za burtą! Ciężka przeprawa HSV Hamburg

TuS N-Lübbecke z Tomaszem Tłuczyńskim w składzie pokonało Füchse Berlin we wtorkowym meczu 3. rundy Pucharu Niemiec. W kolejnej fazie są także ekipy HSV Hamburg i HC Erlangen.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Czerwono-czarni rozstrzygnęli losy rywalizacji jeszcze w pierwszej połowie, którą wygrali 18:12. Fenomenalnie od pierwszych minut spisywał się środkowy rozgrywający Daniel Svensson, który przerwą siedmiokrotnie pokonywał bramkarza Füchse. Berlińczycy nie mieli zbytniego pomysłu na rozkręcenie defensywy rywali, słabo zagrali Sven-Soren Christophersen oraz Ivan Nincević.

Po zmianie stron zespół Dagura Sigurdssona nie był już w stanie odwrócić losów pojedynku. Ambitna postawa Lisów pozwoliła jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki do czterech trafień (28:32). Berlińczycy mogą mieć do siebie sporo pretensji, bowiem kompletnie zlekceważyli niżej notowanego rywala. Lübbecke awansowała w pełni zasłużenie, dwie bramki dla TuS zdobył Tomasz Tłuczyński. Trzy razy na listę strzelców wpisywał się natomiast Bartłomiej Jaszka. Na boisku zabrakło Pawła Niewrzawy.

Awans do kolejnej rundy wywalczyli także byli mistrzowie Niemiec, zawodnicy HSV Hamburg. Gracze z północy Niemiec byli faworytami starcia ze spadkowiczem z Bundesligi, ekipą Bergischer HC. Drugoligowiec postawił jednak podopiecznym Martina Schwalba bardzo trudne warunki gry, do przerwy remisując 14:14.

W drugiej części meczu dał o sobie znać najlepszy strzelec HSV, Hans Lindberg. Duńczyk po raz kolejny był nie do zatrzymania i w całym meczu zdobył aż 12 bramek. Liderem drugiej linii hamburczyków był natomiast wracający do coraz wyższej formy Michael Kraus (8 trafień). Bergischer ambitnie walczyło o korzystny rezultat do końcowego gwizdka, ostatecznie przegrywając 28:32.

Stawkę wtorkowych spotkań uzupełnił pojedynek drugoligowców - ASV Hamm-Westfalen oraz HC Erlangen. Znajdujący się w strefie spadkowej goście niespodziewanie wywalczyli korzystny rezultat na parkiecie w leżącym pod Dortmundem Hamm. Do wiktorii poprowadził ich Daniel Pankofer, który zdobył aż 10 bramek.

Pozostałe spotkania 3. rundy Pucharu Niemiec rozegrane zostaną w środowy wieczór. Najciekawiej zapowiadają się pojedynki drużyn Bundesligi - SC Magdeburg zmierzy się z Frisch Auf! Göppingen, Rhein-Neckar Löwen zagrają na wyjeździe z VfL Gummersbach.