Pogrom w Kielcach. Vive Targi zdemolowały Czuwaj (wynik)

W rozegranym awansem spotkaniu 9. kolejki PGNiG Superligi zespół Vive Targów Kielce w hali Legionów efektownie pokonał AZS Czuwaj Przemyśl 44:14 (26:7).

Sławomir Bromboszcz

Szczypiorniści Vive Targów Kielce nie mieli litości dla AZS Czuwaju Przemyśl. Porażka w Płocku podziała mobilizująco na zawodników mistrza Polski. Podopieczni Bogdana Wenty do spotkania z beniaminkiem przystąpili skoncentrowani, co szybko zaprocentowało sporą zaliczką bramkową. Po kwadransie gry kielczanie prowadzili 14:1! Z upływem czasu przewaga mistrza Polski rosła i do przerwy wyniosła 19 bramek... W drugiej połowie kielczanie systematycznie powiększali prowadzenie, grając bardzo dobrze w obronie. Vive Targi zwyciężyły 44:14.

Vive Targi Kielce - AZS Czuwaj Przemyśl 44:14 (26:7)

Najwięcej bramek: dla Vive - Musa Zeljko 7, Lijewski Krzysztof 6, Bielecki Karol, Cupić Ivan, Jachlewski Mateusz, Olafsson Thorir - po 5, dla Czuwaju - Stołowski Paweł 4.