Wicemistrz zdeklasował mistrza (wyniki)

W środę szczypiornistki z PGNiG Superligi odrabiały zaległości. W niezwykle interesujących pojedynkach tryumfowały SPR Lublin i KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

Sławomir Bromboszcz

W Gdyni szczypiornistki miejscowego Vistalu Łączpolu zmierzyły się z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin. Kibice długo musieli czekać na szlagierowy pojedynek zaplanowany w ramach 5. kolejki. Na parkiecie od pierwszych minut rządziły Miedziowe, które po 30 minutach gry miały na swoim koncie trzy bramki zaliczki 15:12. W drugiej połowie podopieczne Bożeny Karkut nadal kontrolowały losy pojedynku, w 50 minucie prowadząc 25:16. Spotkanie mistrza z wicemistrzem okazało się jednostronnym widowiskiem, w którym zwyciężyły lubinianki 30:20.

W Lublinie rozegrano zaległe spotkanie 8. kolejki. Mecz rozpoczął się z opóźnieniem, z uwagi na problemy z dojazdem zespołu z Koszalina. Pojedynek po swojej myśli rozpoczęły lubinianki, które po 15 minutach gry prowadziły 11:5. Po pierwszej połowie losy pojedynku były już niemal rozstrzygnięte 21:12. Szczypiornistki Politechniki Koszalińskiej w drugiej odsłonie dzielnie walczyły o zniwelowanie strat, jednak doświadczony zespół z Lublina nie pozwolił wydrzeć sobie zwycięstwa 37:28.

SPR Lublin - AZS Politechnika Koszalińska 37:28 (21:12)
Najwięcej bramek: dla SPR - Dorota Małek i Alina Wojtas po 9, Agnieszka Kocela i Kristina Repelewska po 6; dla KU AZS - Paulina Muchocka 6, Monika Odrowska 4, Sylwia Matuszczyk 4 .

Vistal Łączpol Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:30 (12:15)
Najwięcej bramek: dla Vistalu - Aleksandra Zych 5, Katarzyna Duran i Maria-Loredana Mateescu po 3; dla KGHM - Kinga Byzdra 6, Karolina Semeniuk-Olchawa i Agnieszka Jochymek po 5, Jelena Bader 4.