Pokaz siły Lwic - relacja z meczu SPR Olkusz - NLO SMS ZPRP Gliwice

SPR Olkusz niezwykle udanie zakończył rok 2012 na ligowych parkietach efektownie i pewnie wygrywając na własnym terenie z SMS-em Gliwice. Olkuszanki pokonały szczypiornistki z Gliwic 33:23 (20:11).

Piotr Lubaszka

Podopieczne trenera Dariusza Olszewskiego rozpoczęły kapitalnie spotkanie w środowy wieczór. W ciągu pierwszych dziesięciu minut Lwice zdobyły aż 7 trafień nie tracąc w tym czasie ani jednej bramki (!). Doskonale w mecz weszła bramkarka SPR-u - Katarzyna Łakomska, która już w pierwszych minutach kilkukrotnie zatrzymała rywalki z gry, a w 6. minucie wybroniła również rzut karny wykonywany przez Zuzannę Ważną. Niemoc strzelecką SMS-u przełamała dopiero w 10. minucie Katarzyna Kozimur, doprowadzając do stanu 7:1. To jednak niewiele zmieniło, bo olkuszanki prowadzone przez niezwykle skuteczny duet Paula Przytuła - Alicja Fierka konsekwentnie zwiększały prowadzenie (12. min - 9:1, 16. min - 12:2, 21. min - 15:5). Gliwiczanki kompletnie nie mogły sobie poradzić z doskonale zorganizowaną w obronie drużyną gospodyń, a nawet jeśli przedarły się przez obronę, to nie do pokonania w wielu sytuacjach była Łakomska. Przyjezdne doszły do głosu właściwie dopiero od 22. minuty spotkania, choć i tak końcówkę pierwszej części wygrały miejscowe (okres między 22 a 30 minutą gry to wygrana 7:6 szczypiornistek z Małopolski). Ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu SPR-u 20:11.

Druga odsłona miała już zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Olkuszanki w pełni kontrolowały przebieg gry spokojnie pilnując, aby przyjezdne nie zbliżyły się na mniej niż 8-9 trafień. W dalszym ciągu skuteczne były Przytuła i Fierka, do których dołączyła jeszcze Aleksandra Giera. Szczypiornistki z Małopolski ostatecznie dobiły swoje rywalki w okresie między 44. a 50. minutą spotkania. W tym czasie żółto-czerwone zdobyły 6 bramek, a straciły zaledwie jedną (50. min. - 30:19). Przy takim stanie trener Olszewski postanowił dać szansę wykazania się młodym wychowankom SPR-u - Katarzynie Kantor, Klaudii Wójcickiej, Aleksandrze PolakKatarzynie Postołek oraz bramkarce, Dagmarze Knapik. Co prawda żadna z nich nie zaliczyła swojego trafienia, jednak dla nich każda minuta spędzona na parkiecie to bezcenne doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości. Ostatecznie SPR Olkusz pokonał SMS Gliwice 33:23 i zakończy rok 2012 jako lider I ligi kobiet.

SPR Olkusz - SMS ZPRP Gliwice 33:23 (20:11)

SPR: Łakomska, Hoffman, Knapik - Kantor, Giera 5 (1/1), Tarnowska 1, Pastwa 2, Sikorska 4, Wójcicka, Przytuła 9 (8/6), Polak, Fierka 6, Michla, Cwalina 3, Basiak 3.
Trener: Dariusz Olszewski.
Kary: 6 min (Giera, Polak, Michla).
Karne: 9/7.

SMS: Chodań, Sarnecka - Trzczak 2, Kobylińska 3, Szyszkowska 2, Nocuń 3, Tomczyk 1, Kłos, Zelek 1, Fryc, Kozimur 3, Szarawaga 1, Ważna 7 (3/2).
Trener: Adam Pecold - Michał Pastuszko.
Kary: 16 min (2x Kłos, 2x Ważna, Trzczak, Kobylińska, Nocuń, Tomczyk).
Karne: 3/2.

Liczby w nawiasach () przy nazwiskach zawodniczek oznaczają wykonywane przez daną szczypiornistkę rzuty karne.

Sędziowie: Andrzej Jarzynka (Kurów) - Iwona Siedlarz (Kraśnik).