KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Trzeźwości było u nas w sam raz - wypowiedzi po meczu Pogoń Baltica Szczecin - AZS Politechnika Koszalin

Faworyzowana przed meczem w Szczecinie ekipa Politechniki Koszalin nie zdołała zgarnąć pełnej puli. Spotkanie derbowe lepiej wytrzymały miejscowe, które do 5. miejsca w tabeli tracą już tylko punkt.
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Waldemar Szafulski (szkoleniowiec AZS-u Politechniki Koszalin): Ten mecz można spuentować tak, że jak nie chce się wygrać kilkoma bramkami to się go przegrywa. W końcówce na pewno zabrakło nam trzeźwości i chłodnej głowy. Zespół, który cały mecz goni wiadomo, ze jest jakby w gazie, w napięciu, żeby dojść. Od tego momentu, kiedy był już remis zabrakło nam tego chłodu i dlatego też ten mecz przegraliśmy.

Solomiya Shyverska (bramkarka AZS-u Politechniki Koszalin): Żałujemy tych dwóch punktów. Zabraknie nam im potem w tabeli na koniec rundy. To był przede wszystkim typowy mecz walki. Przegraliśmy. W momencie, gdy Pogoń nas dogoniła i kiedy jeszcze oddaliśmy parę prostych piłek, to z nich poszły kontry, które gospodynie wykorzystały i tak to się skończyło. Wiadomo, że jak dwa zespoły idą równo to taki mecz może się różnie skończyć.

Dariusz Molski (szkoleniowiec Pogoni Baltica Szczecin): Powiedziałbym dokładnie odwrotnie jak mój poprzednik. My na początku nie graliśmy tego, co chcieliśmy. Szybko pozbywaliśmy się piłki, albo przeciwnik nas do tego prowokował i dziewczyny przyjezdne nam odskoczyły. Natomiast w samej końcówce właśnie tej trzeźwości było u nas, że tak powiem w sam raz. To my, chyba pierwszy raz, końcówką wygraliśmy mecz. Długo graliśmy piłką, owszem popełnialiśmy błędy, ale to, co zespół zagrał tego dnia w obronie to czapki z głów. Cała obrona poparta ostatnią w bramce Adą spowodowała, że mogliśmy wyprowadzać kontrataki, ale i mogliśmy popełniać błędy w tych kontratakach. Nad tym na pewno musimy popracować. Szczęśliwie, ale uczciwie na te dwa punkty sobie zapracowaliśmy.

Monika Stachowska (obrotowa Pogoni Baltica Szczecin): Ja mogę tylko powiedzieć, że dla Pogoni to była prawdziwa pogoń. Bardzo się cieszę, że w końcu ostatnie 10 minut zagrałyśmy dokładnie tak jak należy, dlatego, że do tej pory mówiąc trochę żartem, to byłybyśmy zespołem, który mógłby mieć drugie miejsce w tabeli, gdyby mecz trwał do 50. minuty. Ostatnio zawsze te ostatnie 10 minut przegrywałyśmy. To jest nasz naprawdę duży sukces, a tym bardziej dlatego, że wygrałyśmy z nie byle kim, bo naprawdę z dobrym zespołem z Koszalina.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • kps Zgłoś komentarz
  Obie drużyny popełniały sporo błędów, ale w końcówce znacznie mniej popełniły ich szczecinianki i dzięki temu one wygrały. Fajnie zagrana końcówka. To była wisienka na torcie.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×