Puchar Niemiec: Zespół Tłuczyńskiego i Niewrzawy wyeliminowany

TuS N-Lübbecke przegrało z GWD Minden 26:27 (12:11) i odpadło z rozgrywek Pucharu Niemiec. Trzy bramki dla zespołu z Lubeki zdobył Tomasz Tłuczyński.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Wtorkowy mecz, który rozpoczął zmagania 1/8 finału krajowego pucharu, dostarczył wielu emocji. Początek rywalizacji należał do drużyny Tłuczyńskiego i Niewrzawy, która po sześciu minutach wygrywała 3:0. Gospodarze z czasem dogonili jednak rywali, głównie za sprawą fenomenalnej gry bramkarza Jensa Vortmana i skrzydłowego Aleksandra Svitlicy. To właśnie trafienie tego drugiego ustaliło wynik pierwszej połowy na 11:12.

Wraz ze zmianą stron, na parkiecie dominować poczęli szczypiorniści GWD Minden. Z drugiej linii atomowymi rzutami popisywał się Nenad Bilbija, spokój w tyłach zapewniał Vortman. W efekcie gospodarze wygrywali w 42. minucie 19:17.

Przyjezdni nie zamierzali jednak rezygnować z walki. Na prawej połówce przebudził się Kristian Svensson, który do spółki z obrotowym Frankiem Loke wyprowadził TuS N-Lübbecke na prowadzenie 24:22. Świetnie między słupkami spisywał się także młody golkiper Dario Quenstedt.

Wynik rywalizacji przesądzony został w ostatnich sekundach meczu. Po tym jak w 53. minucie Minden doprowadziło do wyrównania, gra toczyła się bramka za bramkę. Wojnę nerwów wygrali gospodarze, którym zwycięstwo na pięć sekund przed końcową syreną zapewnił Dalibor Doder. GWD wygrało 27:26 i zameldowało się w ćwierćfinale Pucharu Niemiec.

Polacy nie odegrali zbyt dużej roli we wtorkowym spotkaniu. Tłuczyński pojawiał się na parkiecie jedynie na rzuty karne, które wykonywał ze stuprocentową skutecznością (3/3). Niewrzawa kolejny już mecz spędził w całości na ławce rezerwowych.