Sensacja w Piotrkowie, Pogoń na kolanach! (wyniki)

W sobotę piłkarze ręczni z PGNiG Superligi rozegrali część spotkań 13. kolejki. Gaz-System Pogoń Szczecin uległa Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski.

Sławomir Bromboszcz

Sensacyjnym wynikiem zakończyło się spotkanie w Piotrkowie Tryb. Początek meczu nie zapowiadał takiego rozstrzygnięcia. Szczypiorniści Gaz-System Pogoni po 21 minutach gry prowadzili 10:8. Piotrkowianin jednak jeszcze przed przerwą objął prowadzenie 14:13. W drugiej połowie podopieczni Tadeusza Jednorógo dyktowali warunki. Naszpikowana renomowanymi zawodnikami Gaz-System Pogoń była bezsilna i musiała uznać wyższość niżej notowanego rywala 26:30.

W szlagierowym pojedynku 13. kolejki Orlen Wisła Płock po zaciętym spotkaniu pokonał przed własną publicznością Tauron Stal Mielec. Po pierwszej połowie niespodziewanie to zespół Ryszarda Skutnika bliższy był zwycięstwa 17:16. Po zmianie stron do 55 minuty toczyła się wyrówna walka. Dopiero w ostatnich 5 minutach Nafciarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Imponującym dorobkiem 15 bramek popisał się Petar Nenadić.

Wisła w tym sezonie wygrała wszystkie mecze ligowe, także z mistrzem Polski Vive Targi Kielce i zajmuje samodzielnie pierwsze miejsce w tabeli, przynajmniej do wznowienia rozgrywek w lutym 2013 roku. W polskich rozgrywkach zremisowała tylko jedno spotkanie z Pucharze Polski, w ćwierćfinale z Pogonią w Szczecinie.

Wielkich emocji dostarczyły derby Dolnego Śląska, w których Zagłębie Lubin pokonało Chrobrego Głogów. Spotkanie było niezwykle wyrównane, jednak to Miedziowi posiadali lekką inicjatywę, prowadząc przez większą część meczu różnicą 1-2 bramek. W końcówce Chrobry zdołał jednak odrobić straty. Więcej zimnej krwi zachowali lubinianie, którzy zwyciężyli 22:21.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:26 (14:13)
Najwięcej bramek: dla Piotrkowianina - Marek Daćko 8, Michał Krawczyk 6; dla Pogoni - Łukasz Gierak i Wojciech Zydroń po 6.

Orlen Wisła Płock - Tauron Stal Mielec  34:29 (16:17)
Najwięcej bramek: dla Wisły - Petar Nenadic 15, Christian Spanne i Michał Kubisztal po 4, dla Stali - Damian Kostrzewa i Marek Szpera po 6.

Zagłębie Lubin - SPR Chrobry Głogów 22:21 (13:11) Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Michał Stankiewicz 7, Wojciech Gumiński 5, Michał Barczka 4; dla Chrobrego - Maciej Ścigaj 7, Jakub Łucak 4, Mateusz Płaczek 3.

PGNiG Superliga: Grupa Select