MŚ 2013: Grupowi rywale Polaków gromią

Grupowy rywal reprezentacji Polski podczas nadchodzących MŚ w Hiszpanii, Słowenia, pokonała w towarzyskim spotkaniu Algierię 29:19 (14:8). Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Uros Zorman.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Podopieczni Borisa Denicia nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem afrykańskiego rywala. Słoweńcy od pierwszych minut dyktowali warunki gry, kontrując rywali szybkimi kontratakami. W efekcie jeszcze przed przerwą przewaga Słoweńców osiągnęła sześć bramek (14:8), a w 47. minucie wynosiła już dziesięć trafień (23:13).

Grupowi rywale Polaków dowieźli do końcowego gwizdka wysoką przewagę, udanie kończąc 2012 rok. Najskuteczniejszymi zawodnikami w słoweńskich szeregach byli Sebastian Skube, Uros Bundalo, Gasper Marguc i Dragan Gajić (wszyscy po 3 bramki). Dwa trafienia na swym koncie zapisał rozgrywający Vive Targów Kielce Uros Zorman.

Słoweńcy w dniach 4-6 stycznia wystąpią w turnieju rozgrywanym w Danii, gdzie ich rywalami będą aktualni mistrzowie Europy, Czarnogóra oraz Tunezja. Polacy z reprezentacją Słowenii zmierzą się 15 stycznia (godz. 20:15).

Słowenia - Algieria 29:19 (14:8)

Słowenia: Lesjak, Prošt, Škof, Bombač, Bilbija, J. Dobelšek 1, Kavtičnik 1, Bezjak 2, Dolenec 2 (1), Skube 3, Špiler 2, Bundalo 3, M. Žvižej 2, L. Žvižej 2, Gaber 2, Zorman 2, Marguč 3, S. Razgor 1 (1), Gajić 3 (2).

Algieria: Kerbouche, Bousmal, Benmenni, O. Chehbour 1, Rahim 6, Berkous 2, Daoud 1, Bouakaz, Boultif 3, Gaceb, R. Chehbour, Berriah 2, Benali 2 (2), Kaabache, Hamoud, Hadjaidji, Boudrali 2, Cheikh.