Koszalin świętuje, Politechnika gra dalej! - relacja z meczu AZS Politechnika Koszalińska - ABU Baku

AZS Politechnika Koszalin pokonała ABU Baku w rewanżowym meczu 1/8 finału Challenge Cup 37:22 (18:9) i przypieczętowała awans do ćwierćfinału europejskich rozgrywek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Po sobotnim pogromie w pierwszym starciu obu klubów jasnym było, iż rewanżowa potyczka będzie jedynie formalnością. Ciężko było bowiem oczekiwać, by egzotyczna drużyna z Baku odrobiła w niedzielnym spotkaniu dwadzieścia trzy bramki straty. Co więcej, Koszalinianki nie odpuściły także i w rewanżu i po efektownej grze dobiły zdecydowanie słabsze rywalki.

Podobnie jak i w sobotę, tak i w niedzielę wyrównana rywalizacja toczona była jedynie przez pierwszych dziesięć minut meczu. Wówczas podopieczne Giennadija Kamielina wrzuciły wyższy bieg, natychmiast odskakując przeciwniczkom na dystans pięciu trafień (12:7). W drugiej linii Politechniki szalała Tatiana Bilenia (10 bramek), na kole po raz kolejny świetne zawody rozgrywała Sylwia Matuszczyk. Do przerwy AZS wygrywał 18:9 i jasnym było, że po raz kolejny sprawi Azerkom solidne lanie.

Przebieg spotkania nie uległ zmianie w drugiej części meczu. Na parkiecie nadal dominowały gospodynie, które w 37. minucie powiększyły swą przewagę do dziesięciu trafień. Ambitne Azerki stać było jedynie na odgryzanie się pojedynczymi trafieniami dzielącymi serie koszalinianek. W 45. minucie AZS prowadził już 30:17, a przed końcową syreną przewaga Akademiczek wzrosła do piętnastu bramek (37:22).

Awans zespołu trenera Kamielina do ćwierćfinału Challenge Cup to największy sukces w historii koszalińskiego klubu. Akademiczki mają powody do dumy, bo w dwumeczu zdeklasowały azerskiego rywala. Kolejnego przeciwnika w pucharach Politechnika pozna już za niespełna dwa tygodnie.

AZS Politechnika Koszalińska - ABU Baku 37:22 (18:9)

Politechnika: Sziwierska, Piechnik - Bilenia 10, Dąbrowska 7, Matuszczyk 7, Odrowska 4, Muchocka 3, Chmiel 2, Kobyłecka 2, Koprowska 1, Lisecka 1, Dworaczyk, Łach, Rybicka.

ABU: Jafarova, Nuriyeva - Shulindina 6, Gasimova 5, Pogonina 4, Aliyeva 2, Mammadova 2, Nasradinova 2, Rudenko 1, S. Abbasova, M. Abbasova, Bovtryuk, Mustafayeva, Yusibova.

Karne: Politechnika - 1/3; ABU - 2/3.