Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wybrzeże Gdańsk wypożyczyło dwóch rozgrywających

Dwaj rozgrywający Wybrzeża Gdańsk - Michał Piwowarczyk i Bartłomiej Helman zostali wypożyczeni do innych drużyn. W najbliższych kolejkach mają grać w Sokole Gdańsk i w Vetreksie Sokół Kościerzyna.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Michał Piwowarczyk w tym sezonie nie grał zbyt wiele. Po tym jak wrócił do treningów po kilkunastu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją, wciąż w jego grze było widać brak ogrania, przez co nie mógł pokazać choćby namiastki swoich umiejętności. - W Sokole Gdańsk liczę na dużą ilość minut spędzonych na boisku. W tym momencie najbardziej brakuje mi ogrania i cieszę się, że dostałem taką możliwość - powiedział zawodnik, który nie ma obaw przed grą w niższej klasie rozgrywkowej. - Dla mnie ważne jest to, aby grać jak najwięcej. Muszę nabrać pewności na boisku, a właśnie podczas meczu można się najwięcej nauczyć. Chciałbym jeszcze grać w Wybrzeżu, ale najpierw muszę poprawić swój poziom sportowy - dodał szczypiornista, który do końca sezonu będzie grał w Sokole Gdańsk.

Drugi z wypożyczonych zawodników Wybrzeża Gdańsk, Bartłomiej Helman jest wychowankiem ChKS-u Łódź. W ubiegłym sezonie grał w Mistrzostwach Polski Juniorów w barwach łódzkiej Anilany. Zagrał w nich w jedenastu meczach, w których zdobył 92 bramki, czyli aż o dziesięć więcej, niż drugi w klasyfikacji zawodnik. Pozwoliło mu to na zdobycie korony króla strzelców turnieju. W Wybrzeżu gra jednak bardzo mało, gdyż przegrywa na ogół rywalizację z Jackiem Sulejem i Adrianem Kondratiukiem. W Vetreksie Sokół Kościerzyna ma on nabrać niezbędne do rozwoju doświadczenie.

II trener Wybrzeża, Damian Wleklak liczy przede wszystkim na rozwój obu swoich podopiecznych. - Obaj muszą się ogrywać. Doszliśmy do porozumienia z działaczami z Kościerzyny i wypożyczamy tam Bartka Helmana. Ma on duże predyspozycje, ale szczególnie po powrocie Krystiana Nidzgorskiego trudno mu się będzie teraz u nas przebić. Na środku rozegrania są Jacek Sulej, Adrian Kondratiuk i Michał Waszkiewicz, który również tu może grać. Jak będzie dużo grał w Kościerzynie, to w przyszłym roku powalczy o miejsce w składzie. Michał Piwowarczyk w każdej chwili może do nas wrócić. Chcemy, by się rozegrał po kontuzji. Liczę, że za parę tygodni będzie mógł grać regularnie w Wybrzeżu - wyraził nadzieję były reprezentant Polski.

Wypożyczenie obu zawodników nie oznacza, że nie będą oni trenowali z Wybrzeżem. - Michał Piwowarczyk będzie trenował przez cały tydzień z wyjątkiem piątku, kiedy będzie brał udział w zajęciach Sokoła Gdańsk. Bartek ma jeździć dwa razy w tygodniu do Kościerzyny. W pozostałe dni będzie ćwiczył z nami - wyjaśnił Wleklak. - My jesteśmy zabezpieczeni, a dla nich najważniejszy jest cykl meczowy, czego same treningi im nie dadzą - dodał.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

 • handball Wybrzeże Zgłoś komentarz
  Bardzo dobry ruch ze strony szefostwa klubu, niech chłopaki spokojnie wracają do formy (Piwowarczyk) i się ogrywają (Helman). Osobiście nei wyobrażam sobie, żeby taki zawodnik jak
  Czytaj całość
  Piwowarczyk do nas nie wrócił. Parametry fizyczne super 200cm/110 kg, kawał chłopa, silny, z mocnym rzutem. Na pewno będzie tu potrzebny, szkoda tylko tego roku w plecy przez kontuzję. Wracając jeszcze do meczu z Legionowem, to cieszy że mecz głównie pociagnęli nam młodzi: Chmieliński w bramce - rocznik 1992, Abram - 1992, Mogielnicki - 1992, Rogulski - 1993 i Kondratiuk - 1993, oczywiście z pewną pomocą starszych Nilssona i Suleja.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×