Emocję do samego końca w Legnicy! (relacja)

Na inaugurację sezonu w Legnicy przyjechał podbudowany zwycięstwem w Akademickich Mistrzostwach Polski AZS AWFiS Gdańsk. Drużyny stworzyły wspaniałe widowisko dla kibiców, a rozstrzygnięcie spotkania nastąpiło 7 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego!

Piotr Prudzienica

Zespoły przystąpiły do spotkania bardzo skoncentrowane. W pierwszych minutach spotkania toczyły wyrównaną walkę zarówno w obronie jak i w ataku. W 9 minucie był remis 2:2. Przez następny okres meczu drużyny popełniały sporo błędów, zawodnicy często gubili piłkę, a oddawane rzuty były niecelne lub padały łupem bramkarzy. W 15 minucie Daniel Waszkiewicz poprosił o czas aby poukładać grę swojej drużyny. AZS zaczął grać naprawdę dobrze i wyszedł na najwyższe prowadzenie w tym meczu 12:6 w 26 minucie spotkania. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do legniczan którzy zdołali odrobić część strat i na przerwę schodzili przegrywając jedynie 12:10.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którym udało się w 37 minucie doprowadzić do wyrównania po efektowny rzucie z drugiej linii Przemysława Rosiaka. Drużyna z północy nie umiała odpowiedzieć skutecznym atakiem na dobrą obronę legniczan, a szybkie kontry wykańczał Tomasz Góreczny. W 42 minucie Miedź prowadziła 18:15. Grając w przewadze goście zdołali jednak zmniejszyć stratę do 1 bramki na 10 minut przed końcem, a w szybkim ataku brylował zwłaszcza Marcin Pilch .

Na prowadzenie 23:20 rzutem z biodra wyprowadził swoją drużynę Artur Szabat na 5 minut przed końcem. Kiedy wydawało się że gospodarze odniosą pewne zwycięstwo w 58 minucie Góreczny dostał karę 2 minut. Gdańszczanie zagrali agresywną obroną i doprowadzili do remisu 24:24 na 50 sekund przed końcem po fatalnym podaniu Radosława Fabiszewskiego. Ostania akcja należała jednak do gospodarzy i na 7 sekund przed końcem spotkania wynik ustalił efektownym rzutem z prawego skrzydła Andrzej Brygier.

KPR Refelex Miedź - AZS AWFiS Gdańsk 25:24

Kpr Reflex Miedź: Kiepulski, Kryński - Brygier 5, Góreczny 3, Grębosz 3 , Ścigaj 3, Fabiszewski 3, Rosiak 2, Będzikowski 2, Skrabania 2, Szabat 2
Kary: 12 minut.

AZS AWFiS Gdańsk: Pilch 5, Kostrzewa 5, Ćwikliński 3, Chrapkowski 3, Masiak 3, Wysokiński 2, Olęcki 1, Bednarek 1, Fogler 1
Kary: 6 minuty